Kullanıcılar tarafından sıkça sorulan "Giovanni van Bronckhorst kimdir, kaç yaşında? Giovanni van Bronckhorst nereli?" soruları gündemdeki yerini koruyor.  Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü olan Giovanni van Bronckhorst, futbol dünyasında kazandığı başarılarla dikkat çekmeye devam ediyor. İşte van Bronckhorst’un kariyeri, yaşı ve memleketi hakkında tüm detaylar...

A Milliler EURO 2024'te sahneye çıkıyor! A Milliler EURO 2024'te sahneye çıkıyor!

Giovanni van Bronckhorst’un kim olduğu, yaşı ve nereli olduğu gibi sorular, kullanıcıların merak konusu. 1993 yılında profesyonel futbol kariyerine başlayan Giovanni van Bronckhorst, kariyerinde pek çok önemli kulüpte forma giymiş ve büyük başarılar elde etmiştir. Hollanda milli takımıyla da birçok başarıya imza atan van Bronckhorst’un detaylı biyografisi ve kariyer öyküsü için tüm ayrıntılar haberimizde...

Giovanni van Bronckhorst Kimdir?

Giovanni van Bronckhorst, profesyonel futbolculuk kariyerine 1993 yılında Hollanda'nın Rotterdam kulübünde başladı. Kariyerinde Feyenoord, Glasgow Rangers, Arsenal ve Barcelona gibi dünyaca ünlü kulüplerin formalarını giyen van Bronckhorst, orta saha ve savunmada görev aldı.

Kulüp Başarıları

Van Bronckhorst, 2010 yılında futbolculuk kariyerine son verdiği Feyenoord formasıyla önemli başarılar elde etti. Barcelona'da oynarken 1 kez Şampiyonlar Ligi, 2 kez İspanya La Liga ve 2 kez İspanya Süper Kupa şampiyonlukları kazandı. Arsenal'de ise 1 kez İngiltere Premier League, 2 kez FA Cup, 1 kez League Cup ve 1 kez İngiltere Süper Kupa şampiyonluklarına ulaştı. Glasgow Rangers formasıyla 2 kez İskoçya Ligi, 1 kez İskoçya Kupası ve 1 kez İskoçya Lig Kupası şampiyonlukları yaşadı. Feyenoord formasıyla da 2 kez Dutch Cup'ı kazandı.

Milli Takım Kariyeri

Van Bronckhorst, 1998-2010 yılları arasında Hollanda milli takımıyla 3 kez Dünya Kupası'nda ve 3 kez Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yer aldı. 2010 Dünya Kupası'nda, finalde İspanya'ya karşı kaptan olarak sahaya çıktı ve takımını yönetti.

Teknik Direktörlük Kariyeri

Teknik direktörlük kariyerine 2011 yılında Feyenoord'da yardımcı antrenör olarak başlayan Giovanni van Bronckhorst, 2015 yılında aynı kulüpte teknik direktörlük görevine yükseldi.

Kaynak: Haber Merkezi