Dün akşam katıldığı bir canlı yayında "Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var, bunları yayımladılar. Ama montaj ama şu ama bu" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili yeni bir açıklama daha yaptı.

Sivas mitinginde vatandaşlara hitap eden Erdoğan, "Terör elebaşıları, videolarla CHP'ye destek verdi. Şimdi bunlar çıkmışlar, gençlerimizin kıvrak zeka ürünü beş saniyelik bir video üzerinde arsızca tepiniyorlar. Bu teröristler, desteği açıkça ilan ettiler. Elbette bunların babalarının hayrına yapmadılar. Van'da 'kana kan intikam' dediler. Bu naraları atarken asla gocunmadılar, asla utanmadılar. Milletin gözlerinden kaçırdıkları tüm reziller, tek tek ortaya saçılmıştır. Bölücü ve FETÖ'cülerle kurdukları ortaklığı gizleyemezler. Eteklerine yapıştıkları emperyalistlerden aldığı cesaretle terör örgütlerine dağıttıkları mavi boncuklar da işe yaramayacaklardır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

"Havası sert, insanı mert olan Sivas'ımızı yürekten selamlıyorum. Maşallah, ne bu coşku? Rakamı istedim. Şu anda Emniyet rakamını sizlere açıklıyorum; yol boyu olanlarla beraber 100 bin. Siyasette ben, Sivas'ta böyle bir muhteşem coşkuyu yaşamamıştım. Bugün bir başkasınız. Biliyorum ki pazar gününe hazırlık yapıyorsunuz. Sandıkları patlatmaya var mısınız? Bunu halledeceksiniz, anlıyorum. Zaten Cumhur İttifakı, beşin dördünü aldı. Keşke diğerini de alsaydınız. Beşte beş yapabilirdiniz ama önemli değil, önemli olan pazar. Biz sizinle pazara değil, mezara gidiyoruz.

Bizleri dört yıllık hasretin ardından kucaklaştıran Rabbime hamdolsun. Bu masanın etrafında olanlardan bir Sivaslı vardı değil mi? Biz hızlı tren dediğimizde 'ne gerek var' diyordu. Ne yazık ki Bay Bay Kemal'in takdimini de o yaptı. Pazar günü bunlara tam bir Osmanlı tokadı yakışır. Hızlı tren hattımızı bir ay boyunca ücretsiz yaptık. Sivaslı kardeşlerimiz, artık hızlı trenle Ankara'ya iki saatte gidiyor. Yıllarca kara trenli türküler söyleyen Sivas, bugün yüksek hızlı trenin konforunu yaşıyor.

"SİNAN OĞAN BEY'İN KARARININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM"

Laf ola beri gele değil, icraat icraat. Bay Kemal, bu işler lafla olmuyor. Erzincanlı ve Tokatlı vatandaşlarımız da hızlı trenin faydasını görecek. Hızlı trenin rahatlığını diğer illerimize kadar götüreceğiz. Yerköy istasyonumuzdan Kayseri'ye de bir bağlantı hattı kuracağız. Bu hattı Erzincan, Erzurum, Kars'a kadar uzatacağız. İnşallah oradan da Bakü-Tiflis hattına bağlayacağız. Demir İpek Yolu olarak ifade edilen bu hatla bölgemizde dünya çapında öneme sahip stratejik bir soluk borusu açacağız.

Tüm bunları CHP Genel Başkanı gibi can Azerbaycan'ı devre dışı bırakarak değil; Azerbaycanlı kardeşlerimizle omuz omuza yapacağız. Nasıl Karabağ'ı birlikte özgürleştirdiysek, Türkiye'yi doğu batı arasında bir enerji merkezi yaptıysak Azerbaycanlı kardeşlerimizle ulaşım, altyapımızı da geliştireceğiz. İnşallah bunu da sırf birilerine şirin gözükmek için Karabağ'ı yok ayan CHP Genel Başkanı'na rağmen başaracağız.

Dün Türk cumhuriyetleriyle iş birliğinin geliştirilmesini savunan Sinan Oğan Bey'in ikinci turda şahsımızı desteklemesi, bunun son örneğidir. Sinan Bey'in aldığı bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Sivaslı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun emaneti BBP ile zaten birlikteyiz.

Türk Devletleri Teşkilatı'ndan tebrik mektubu Türk Devletleri Teşkilatı'ndan tebrik mektubu

"YÜZLERİNE KARA BİR LEKE OLARAK YAPIŞTI"

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, vatan ve millet aşığı bir dava adamı. Mertlik, dürüstlük, kadirşinaslık timsali bir şahsiyetti. Gerektiğinde dünyaya tek başına meydan okuyabilen bir duruş sahibiydi. 'Namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmam' sözüyle milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmişti. Rabbim; kendisini cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin diliyorum. Onun Türkiye'ye, Türk demokrasisine ve milli iradenin bu topraklarda kök salmasına yaptığı katkıları asla unutmayacağız.

Sivas'ın büyük Türkiye'nin inşasına öncülük ettiğini görüyoruz. 14 Mayıs seçimlerinde Sivas, bir kez daha kendine yakışanı yaptı. Tercihinin Cumhur İttifakı olduğunu ortaya koydu. Cumhurbaşkanı seçiminde de yüzde 70'e yakın oranda Sivaslı kardeşlerimiz, bize büyük teveccüh gösterdi. Sandıkta tecelli eden iradenin başımızın üstünde yeri vardır. Farklı tercihlerde bulunan vatandaşlarımıza da asla Bay Bay Kemal gibi hor bakmayız. Oy vermeyenlerin insanımıza cahil, bidon kafalı demenin bizim kitabımızda yeri yoktur. Sırf istedikleri sonuç sandıktan çıkmadığı için 'Milletin karnı Togg'muş' diye manşet atmak, ne basın özgürlüğüne ne insanlığa yakışır.

Depremzedelere hakareti, dibin dibi olarak görüyoruz. Bunu yapanların insanlıkla alakası olamaz. Milletimize ve depremzedelerimize yapılanlar, CHP Genel Başkanı ve yoldaşlarının yüzüne kara bir leke olarak yapışmıştır. Çıkıp özür dilemek yerine bu rezillikleri ısrarla görmezden gelmişlerdir. Bunların her biri, CHP Genel Başkanı'nın alnındaki utanç lekesini giderek daha belirgin hale getirmiştir. Milletimiz, bu zihniyeti 14 Mayıs 1950 tarihinde sandığa gömmüştür. Milletimiz, bu zihniyetin oradan çıkmasına 73 yıl izin vermedi. İnşallah 28 Mayıs bu çirkin dil ve siyasetçilerden kurtuluş günü olacaktır.

Sivas sadece Sivas'ta değil, İstanbul'da Sivas'ın potansiyeli nedir? İlk üçün içerisindedir. Böyle yoğun bir nüfusa sahip. İstanbul'da doğmuş, büyümüş, İstanbul'da 4.5 yıldır belediye başkanlığı yapmış kardeşiniz olarak Sivaslı kardeşlerimin İstanbul'daki potansiyelini iyi bilirim. Siz, aynı zamanda İstanbul'da da oy kullanacaksınız. İstanbul'daki tüm Sivaslı hemşehri, akrabalarınıza telefon diplomasisiyle onları da harekete geçireceksiniz. 28 Mayıs'la birlikte inşallah Türkiye'nin önünde yepyeni kapılar açılacak. Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaştırma, emniyet, sanayi, tarım, turizm, sporda önemli adımlar atacağız. İnsanımızı enflasyona ezdirmeme sözüne mutlaka bağlı olacağız.

"ENFLASYONU TEK HANEYE İNDİRMİŞSEK YİNE BİZ YAPACAĞIZ"

Bunların İstanbul'daki belediye başkanının halini görüyorsunuz. Rezalet. Ankara'daki belediye başkanını halini görüyorsunuz. Rezalet. İzmir hepten rezalet ama biz, 21 yıl Türkiye'de bir şeyi ispatladık. Şimdi ben sayın Putin'le iyi görüşüyorum diye Bay Bay Kemal rahatsız olmuş. Diyor ki, 'Batı'nın talimatına uyarım, Putin'le ilişkilerde yaptırımı uygularım'. Sen siyasetten zerre kadar anlamıyorsun. Bay Bay Kemal, sen git yat! Siyaset böyle yapılmaz. Amerika, Rusya, Batı'nın tüm ülkeleriyle böyle olduğu için 21 yıldır Türkiye'yi dünyada Türkiye yaptık.

Milletimiz müsterih olsun. Her sorunun farkındayız. Başbakan iken faizi 4.6'ya indirdim. Bu bebecan falan yanımızda emekliyorlardı. Altı sıfırı paradan attık. O zaman bebecan diyordu ki 'Altı sıfırı atarsak halimiz ne olur' diyordu. 'Hiçbir şey olmaz, sen yoluna devam et' dedik. 21 yıl içerisinde bunları bütün engellemelere rağmen yaptık. Enflasyonu tek haneli rakamlara biz indirdiysek bunu yine biz yaparız. Kimse endişe etmesin ve yapacağız."

Haber Merkezi