Olay, 20 Kasım gecesi saat 02.00 sıralarında Yenimahalle Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı'ndaki bir eğlence merkezinde meydana geldi. İşletmeci Erkan Ildız ile S.T. arasında iddiaya göre hesap ödenmesi konusunda tartışma çıktı. Tartışmaya S.T.'nin yanında bulunan çiftçi M.E.D. de dahil oldu. Tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü.

Dışarıya çıkan S.T., arkadaşlarına haber verdi. Gazino önüne gelen kalabalık grup ile gazino çalışanları arasında çatışma çıktı. Tüfeklerin kullanıldığı kavgada vücuduna saçmalar isabet eden işletmeci Erkan Ildız, olay yerinde hayatını kaybetti. S.T. sağ bacağından, garson İ.Ö. karnından, M.E.D. ise kolundan yaralandı.

Kadın cinayetiyle yargılanan sanığa ağırlaştırılmış müebbet istendi Kadın cinayetiyle yargılanan sanığa ağırlaştırılmış müebbet istendi

Ambulanslarla Alaşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan İ.Ö., ilk tedavisinin ardından Salihli Devlet Hastanesi'ne, S.T. ise Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

48 SAAT SÜREN KAMERA İNCELEMELERİ

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. 48 saat süren kamera incelemesinin ardından olayın örgütlü yapıldığını tespit eden polis harekete geçti. Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma' suçu kapsamında “kasten öldürme, silahlı tehdit ve mala zarar verme' suçlarını örgütlü şekilde gerçekleştirdiği tespit edilen şüphelilerin yakalanması amacıyla 14 adreste eş zamanlı olarak 'Ayışığı' adı altında operasyon gerçekleştirdi.

Olayda kullanıldığı değerlendirilen iki tüfek ele geçirildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan dokuz şüpheli, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden A.T., B.T., S.T., S.T., B.T., B.T., E.D. ve F.I. tutuklandı. Diğer bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA