Alanya Üniversitesi Aşçılık Programı ve Gastronomi Mutfak Sanatları bölümü öğrencileri, 'Pratik Öğrenci Üniversite Restoran Ana Yemek Tabağı, Pratik Öğrenci Üniversite Makarna Yemekleri ve Pratik Öğrenci En iyi Üniversite Ekip Yarışması' olmak üzere 3 kategoride yarışmaya katıldı. 7 öğrenci, her kategoride altın madalya kazandı ve Üniversiteler Arası Ekip Yarışması'nda ikincilik kupasını aldı. Alanya Üniversitesi öğretim görevlileri Songül Çoban ve Erman Baş, yarışma ile ilgili ortak açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Ordu'da kaza sonrası da teleferiğe yoğun ilgi Ordu'da kaza sonrası da teleferiğe yoğun ilgi

“Üniversitelerarası ekip yarışmasından ikincilik kupası ile dönmeyi başardık. 2024 yılına güzel başlangıç yaptık. Demolarla birlikte sıkı bir çalışma, azimle başlayan bu serüveni başarıyla tamamladık. Bu tarz yarışmalar öğrencilerimizin alanında uzman insanlarla tanışmasına ve kariyer planlamalarına yön vermelerine olanak sağlamaktadır. Bu etkinliğe destek ve katkılarından dolayı mütevelli heyetimize, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mesut Güner'e ve Alanya Üniversitesi ailesine teşekkür eder, yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ederiz."

REKTÖR TEBRİK ETTİ 

Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, yarışmada altın madalya ve ikincilik kupası kazanan öğrencileri tebrik etti. Prof. Dr. Güner, “Üniversiteler rası ekip yarışmasından ikincilik kupasıyla dönmek büyük bir başarı. Öğrencilerimizin tüm kategorilerde altın madalya kazanması ve Pratik Öğrenci En İyi Üniversite Ekip Yarışması'nda ikincilik ödülü alması bizleri gururlandırdı. Sıkı bir çalışma ve azimle başladığımız bu serüveni başarıyla tamamladık. Bu tür yarışmalar, öğrencilerimizin uzmanlarla tanışmasına ve kariyerlerini şekillendirmelerine yardımcı oluyor" diye konuştu.

Kaynak: DHA