GAİN’in yeni dizisi ‘Arjen’, sokaklarda büyüyen bir çocuğun suikastçı olma serüvenini anlatıyor. Dizinin başrolünde ve yapımcılığında Tolgahan Sayışman var. Dizinin diğer oyuncuları ise Talat Bulut, Ezgi Eyüboğlu, Alican Yücesoy, Dilara Aksüyek, Saruhan Hünel, Yunus Eski, Cemal Toktaş ve Altan Erkekli. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Umut Sarıboğa oturuyor. Dizinin senaryosunu ise Altuğ Küçük yazıyor.

Arjen kimdir?

Dizinin adını taşıyan Arjen, küçük yaşta sokaklarda yaşamaya başlayan bir çocuktur. Hayatta kalmak için zorlu mücadeleler veren Arjen, bir gün Selahattin adlı deneyimli bir suikastçıyla tanışır. Selahattin, Arjen’i yanına alır ve ona suikastçılık eğitimi verir. Arjen, zamanla Selahattin’i babası gibi görür ve onun ailesine bağlanır. Arjen, Selahattin ve ailesini korumak için düşmanlarıyla savaşırken, hayatının en büyük kararını vermek zorunda kalır. Arjen, masumları, kadınları ve çocukları öldürmeyen bir suikastçıdır. Ancak, içindeki acımasızlık onu başka bir yola sürükleyebilir.

Dizinin oyuncu kadrosu nasıl?

Dizinin başrolünde ve yapımcılığında Tolgahan Sayışman yer alıyor. Tolgahan Sayışman, daha önce ‘Asla Vazgeçmem’, ‘Söz’, ‘Hekimoğlu’ gibi dizilerde rol almıştı. Tolgahan Sayışman, dizide Arjen karakterini canlandırıyor.

Dizinin diğer önemli oyuncuları ise şöyle:

  • Talat Bulut: Selahattin karakterini oynuyor. Selahattin, Arjen’in babası gibi gördüğü ve ona suikastçılık öğreten deneyimli bir adamdır. Talat Bulut, daha önce ‘Yasak Elma’, ‘Kara Para Aşk’, ‘Ezel’ gibi dizilerde rol almıştı.
  • Ezgi Eyüboğlu: Zeynep karakterini oynuyor. Zeynep, Selahattin’in kızıdır. Arjen ile aralarında bir aşk doğar. Ezgi Eyüboğlu, daha önce ‘İstanbullu Gelin’, ‘Kiralık Aşk’, ‘Muhteşem Yüzyıl’ gibi dizilerde rol almıştı.
  • Alican Yücesoy: Cem karakterini oynuyor. Cem, Selahattin’in oğludur. Arjen ile kardeş gibi büyür. Ancak, aralarında bir rekabet de vardır. Alican Yücesoy, daha önce ‘Bir Zamanlar Çukurova’, ‘Vatanım Sensin’, ‘Muhteşem Yüzyıl: Kösem’ gibi dizilerde rol almıştı.
  • Dilara Aksüyek: Elif karakterini oynuyor. Elif, Selahattin’in gelinidir. Cem’in eşi ve Zeynep’in kayınbiraderidir. Dilara Aksüyek, daha önce ‘Hercai’, ‘Kara Sevda’, ‘Güllerin Savaşı’ gibi dizilerde rol almıştı.
  • Saruhan Hünel: Murat karakterini oynuyor. Murat, Selahattin’in düşmanıdır. Arjen ile karşı karşıya gelir. Saruhan Hünel, daha önce ‘Kuzey Yıldızı’, ‘Kurtlar Vadisi’, ‘Aşk-ı Memnu’ gibi dizilerde rol almıştı.
  • Yunus Eski: Emre karakterini oynuyor. Emre, Arjen’in sokaklarda tanıştığı ve dost olduğu bir çocuktur. Yunus Eski, daha önce ‘Çukur’, ‘Kardeş Çocukları’, ‘Kırgın Çiçekler’ gibi dizilerde rol almıştı.
  • Cemal Toktaş: Ömer karakterini oynuyor. Ömer, Arjen’in suikastçılık yaptığı bir dönemde tanıştığı ve arkadaş olduğu bir adamdır. Cemal Toktaş, daha önce ‘Masumlar Apartmanı’, ‘Şahsiyet’, ‘Muhteşem Yüzyıl’ gibi dizilerde rol almıştı.
  • Altan Erkekli: Konuk oyuncu olarak dizide yer alıyor. Altan Erkekli, daha önce ‘Bir Başkadır’, ‘Ezel’, ‘Avrupa Yakası’ gibi dizilerde rol almıştı.

Dizinin yönetmeni ve senaristi kim?

Dizinin yönetmenliğini Umut Sarıboğa yapıyor. Umut Sarıboğa, daha önce ‘Söz’, ‘Çukur’, ‘Kuzgun’ gibi dizilerde yönetmenlik yapmıştı.

Barış Manço'nun Otomobili Türkiye'ye Dönüyor Barış Manço'nun Otomobili Türkiye'ye Dönüyor

Dizinin senaryosunu ise Altuğ Küçük yazıyor. Altuğ Küçük, daha önce ‘Söz’, ‘Çukur’, ‘Kuzgun’ gibi dizilerin senaryolarına katkıda bulunmuştu.

Kaynak: haber merkezi