Ülkemizde yaşanan futbolda şiddet olayları artarak devam ediyor. Sadece üst liglerde değil, artık alt yaş gruplarında da istenmeyen görüntülere şahit olmaktayız. Dün Altay U16 takımının Bornova İlçe Stadı'nda Bornovaspor ile oynadığı maçta genç bir futbolcuya yapılan saldırı taraflı tarafsız herkesin kanını dondurdu ve 'emniyet güçleri nerede?' sorularını akıllara getirdi. Altaylı futbolculara doğru yaklaşan bir kişi, önce topu alıp vurarak uzaklaştırdı. Ardından orta saha yakınlarındaki Altay U16 takımından bir futbolcuya yaklaşıp, önce yakasını çekti. Sonra bir tekme attı. Altaylı futbolcunun takım arkadaşlarının soğukkanlılığını koruyup olaya müdahale etmemesi, istenmeyen görüntülerin büyümesini engelledi.

EMNİYET NEREDE?

Emniyet güçlerinin sahaya yabancı bir kişinin girmesini engelleyememesi sosyal medyada büyük tepki çekti. Bu saldırı yaşanırken çevredeki antrenörlerin duyarsız olması da tartışma yaratan bir diğer konu oldu. Başta Altay taraftarları olmak üzere birçok futbolseverden yaşanan bu üzücü olaya olumsuz eleştiriler geldi. Bu olaydan sonra kulüplerin ve emniyet güçlerinin saldırgan kişi ile ilgili ne yapacağı merak konusu oldu.

Diken yemeğinin faydaları? Diken yemeği nasıl yapılır? Diken yemeğinin faydaları? Diken yemeği nasıl yapılır?

FARUK KOCA HAKEME YUMRUK ATMIŞTI

Henüz yakın zamanda Ankaragücü eski Başkanı Faruk Koca, hakem Halil Umut Meler'e yumruk atmıştı ve Türk futboluna kara bir leke olarak geçmişti. 2 sene önce de Göztepe ile Altay arasında oynanan İzmir derbisinde, Göztepe taraftarı meşaleyle yaralanmış, Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e ise korner direğiyle saldırılmıştı. Henüz bu şiddet vakalarını sıcaklığını korurken, Altay U16 takımının maruz kaldığı durum, futbolda sadece saha içinde değil saha dışında da dibe vurduğumuzu kanıtılamış oldu.

Altay Başkanı Özkaral: Avukatlar devreye girdi


Yaşanan olayla ilgili konuşan Altay Başkanı Süleyman Özkaral, emniyete gerekli şikayette bulunduklarını ve saldıran kişinin tespit edilmesi için çalışmalar başladığını söyledi. Özkaral, "Yaşanan bu olay taraftarlıkla alakası olmayan bir durum. Avukatlarımız devreye girdi. Futbolla ilgisi olmayan bir kişinin sahaya girmesi çok yanlış. Bir de bu futbolcular yaş olarak küçük, gelişmekte olan insanlar. Yaşanan bu vaka 6222 sayılı futbolda şiddet yasasını kapsıyor. Maalesef bu tip olayların arttığını görüyoruz. Bu olay biter, başka bir saldırı başlar. Alt yaş maçlarında emniyetin daha fazla önlem alması gerekiyor. Bu konuya artık umarım daha fazla ağırlık verilir" dedi. 
 

Kaynak: HABER MERKEZİ