Filenin Sultanları, Kadınlar Milletler Ligi'nin ikinci haftasında son maçlarına çıkıyor. Milliler, ev sahibi ABD ile karşılaşacak. Arlington'da oynanacak ABD - Türkiye mücadelesi 2 Haziran Pazar günü saat 23.00’te başlayacak. Bu kritik karşılaşma TRT Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

"FİLENİN SULTANLARI’NDA HEDEF 4’TE 4"

Milletler Ligi’nde ilk etaba Antalya ev sahipliği yaparken, 2024 yılında ilk kez sahaya çıkan Filenin Sultanları beklenen başlangıcı yapamadı. Japonya karşısında parkeden 3-2, İtalya karşısında ise 3-1 mağlup ayrılan milliler, son maçlarda gösterdikleri performansla dikkat çekti. İkinci haftada yükselişe geçen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Almanya, Sırbistan ve Güney Kore gibi güçlü rakipleri mağlup etti. İkinci hafta boyunca rakiplerine sadece 2 set veren Filenin Sultanları, Güney Kore ile oynadığı son karşılaşmayı 3-0 kazanarak morallerini yüksek tuttu.

"AY-YILDIZLILARDA GÖZLER İLK 3 SIRADA"

Kadınlar Milletler Ligi’nde grup aşaması 3 hafta olarak düzenleniyor. A Milli Kadın Voleybol Takımı, ikinci haftada son maçına ABD karşısında çıkacak. Üçüncü haftada ise milliler, Tayland, Dominik Cumhuriyeti, Çin ve Brezilya gibi takımlarla mücadele edecek. Filenin Sultanları puan sıralamasında Japonya, Brezilya ve Polonya gibi takımları yakalamayı hedefliyor. Polonya 8 karşılaşmada 8 galibiyet alırken, Brezilya ise 7’de 7 yaptı. Türkiye, ABD karşılaşmasını kazanarak Japonya’nın puan kaybetmesini bekleyecek. İşte puan sıralaması:

Kadınlar Milletler Ligi'nde Sıralama

Polonya: 8 maçta 8 galibiyet

Brezilya: 7 maçta 7 galibiyet

Japonya

Türkiye

"MİLLİLERİN PERFORMANSI GÖZ DOLDURUYOR"

Milletler Ligi’nin ikinci haftasında ABD’de oynanan maçlarda Güney Kore, Sırbistan ve Almanya’yı mağlup eden Ay-yıldızlılar, gözlerini şimdi ABD mücadelesine dikti. Rakibimiz ABD, son olarak Polonya’ya 3-1 kaybederek sıralamada 7. basamakta yer aldı. Puan sıralamasında ilk 8 takım arasında yer alan ülkeler, Tayland’da düzenlenecek finallerde kozlarını paylaşacak. Filenin Sultanları ABD karşısında parkeden galibiyetle ayrılması durumunda ikinci haftada 4’te 4 yapmış olacak.

Maçın Yayın Detayları

Maç Tarihi: 2 Haziran Pazar

Maç Saati: 23.00

Yayın Kanalı: TRT Spor

Millilerimizin kritik ABD maçındaki performansı ve bu maçın sonuçları, Kadınlar Milletler Ligi'nde final yolculuğumuzda belirleyici olacak.

Son şampiyon İtalya, EURO 2024'e Arnavutluk maçıyla başlayacak Son şampiyon İtalya, EURO 2024'e Arnavutluk maçıyla başlayacak


1-POLONYA - 24 PUAN

2-BREZİLYA - 19 PUAN (1 maç eksik)

3-JAPONYA 18 PUAN

4-TÜRKİYE 16 PUAN

5-İTALYA 16 PUAN

6-ÇİN 16 PUAN

7-ABD 12 PUAN

8-KANADA 12 PUAN

Hatırlatma: 2 Haziran Pazar günü oynanacak mücadelelerin sonuçlarına göre puan sıralaması güncellenecektir.

MİLLETLER LİGİ 3. HAFTA MAÇ PROGRAMI

12 Haziran 2024 12.00 / Türkiye-Tayland

13 Haziran 2024 15.30 / Dominik Cumhuriyeti-Türkiye

15 Haziran 2024 15.30 / Çin-Türkiye

16 Haziran 2024 12.00 / Türkiye-Brezilya

Kaynak: Haber Merkezi