A Milli Takım oyuncularından Ebrar Karakurt ve Zehra Güneş'in 13 saatlik ABD yolculuğunda özel uçak yerine ekonomi ile uçtukları için Türk Hava Yolları'na tepki göstermişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Dönüşlerini business olarak organize etmeye çalışıyoruz" dedi.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonunda soruları yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı ile ilgili gelen sorulara yanıt verdi.

"BİZE 10 GÜN ÖNCEDEN HABER VERDİLER"

"Ardından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanıyla konuştum. Kendisi bana şunu söyledi; 'Burası Amerika uçuşu ve yaklaşık 13 saatlik bir uçuş. Bize tam 10 gün önceden haber verdiler. 10 gün önce özel bir uçak veya özel bir sefer ilave etmeksizin konuyu çözme şansımız yoktu. Geç haber verildiği için çözemedik."

Bakan Uraloğlu açıklamasında, "Dolayısıyla böyle bir yaklaşımda olan kurum bunu esirgemeyecektir. Ancak iletişimde çok doğru bir noktada olmamışız maalesef. Bunu çok açıklıkla söyleyebilirim. Dönüşlerini business olarak organize etmeye çalışıyoruz." ifadesinde bulundu.

Tatil beldelerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan sıkı denetim başladı Tatil beldelerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan sıkı denetim başladı

"TVF'YE ÜÇ KATI BÜTÇE VERDİK"

THY'den ilk açıklamayı yapan Basın Müşaviri Yahya Üstün,

"Gerek ulusal, gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın, sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır" dedi.

" ŞU AN 3 SPORCUMUZ BUSSİNES UÇUYOR"

"Türkiye Voleybol Federasyonu'na 3 katı bütçe verdik. Federasyonlar THY bütçelerini istedikleri gibi kullanıyorlar, kabin tercihi federasyonlarda. Ekonomi uçuşlarda her müsaitse business upgrade ediyoruz. Bugünkü uçuş full doluydu, alanda açılan koltuklarla şuan 3 sporcumuz business uçuyor"

Gerekirse uçak tipi değiştireceğiz ve business uçuracağız"

"Özellikle Geniş Gövde uçaklarımızın gittiği uzun destinasyonlardaki milli müsabakaların takvimleri önceden bize bildirilirse biz de planlamalarımızı daha kolay yaparız. Milletimizi birleştirmesi gereken bu tür milli gurur vesilelerinin kısır siyasi polemiklere malzeme olmasına izin vermemeliyiz.Gerekirse uçak tipi değiştireceğiz ve business uçuracağız"

Kaynak: DHA-AA