Bağımsız aday olmayacak. Yılmazlar şu açıklamayı yaptı:

'İzmir’i yazmadan ölmeyeceğim' 'İzmir’i yazmadan ölmeyeceğim'

Çeşme'nin başkanı Ekrem Oran bağımsız aday olmayacak! Çeşme'nin başkanı Ekrem Oran bağımsız aday olmayacak!

Sevgili Beydağlı Hemşehrilerim;

Bizler 5 yıl önce bu göreve geldiğimizde “Ben değil, biz varız.” dedik. Tüm olumsuzluklara rağmen mutlu Beydağ gayesi ile çalışmalarımızı sürdürdük, olmaz denilenleri oldurduk, yapılmamışları yaptık ve meclis üyelerimizle birlikte vazifemizden hiç geri durmadık, bir adım ilerisini düşünerek çalışmalarımızı daima sürdürdük.

Beydağ’ımız için daha gerçekleştirecek çok hayallerimiz vardı, bu nedenle bu göreve bir dönem daha talip oldum. Beydağ’da 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için 3 arkadaş adaylık başvurularımızı yaparak yola çıkmıştık. Ancak Genel Merkezimizin adaylık başvurusu olmadığı halde başka bir arkadaşımızı aday göstermesi hepimizi çok şaşırttı ve dengelerimizi bozdu. Oysa biz yola çıkarken hak, hukuk ve adaletin daima yanımızda olduğunu sanırdık.

Birliktelik çok önemlidir. CHP bu birlikteliği ortaya koyarsa sonuç alır. Burada aday ben olmuşum başkası olmuş bence çok önemli değil. Önemli olan CHP’nin birlikteliği. Bu birlikteliği ortaya koymadan CHP’nin belediye başkan adaylığı ciddi bir ateşten gömlek diye düşünüyorum. Çünkü Belediyecilik gönül işidir. Gönül vermemiş hiç kimse bu görevi yerine getiremez.

Bir haftadır bahsi geçen bağımsız adaylığım söylentileri bile partimize zarar verir. Benim de parti terbiyem gereği bağımsız aday olmayacağım. Çünkü biz bu bayrağı dalgalandırmak için varız. Cumhuriyet Halk Partisi için elimden geleni yaparım, şimdiye kadar yaptığım gibi. Çünkü biz bu partinin içine bugün girmedik; partinin mutfağında yetiştim, ilçe başkanlığı yaptım, belediye meclis üyesi oldum, il delegeliği yaptım, dört dönemdir Büyük Kurultay Delegesi oldum ve Belediye Başkanlığı görevinde bulundum.

Rahmetli abim Mustafa YILMAZLAR’ın emaneti CHP bana. Bu partinin içinde bulunduğum her dakika bir karar alırken abim gelir aklıma, çünkü 2019’da bu göreve gelirken mazbatamı aldığımda söylediğim bir söz vardı, ”20 yıl gecikmeyle elimde bir ruh taşıyorum.” diye. Yani demem o ki 25 yıl önce kaybettiğim değerli abimin emaneti bu parti bana. Bizi kimse yuvamızdan ayıramaz.

Siyasetin uzun soluklu bir nefes olduğunun bilincinde küslük içerisinde değilim. Partimin bir neferi olarak mücadelemizi sürdüreceğim. Güzel Beydağ’ımızda güzel işlerin yeni dönemde de heyecanla sürdürülmesini diliyorum. Her daim Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde O’nun emaneti ile yürümeye devam edeceğim. Bu süreçte bana destek olan ve yol arkadaşlığı yapan tüm dost ve yoldaşlarıma teşekkür ederim.

Kaynak: BÜLTEN