Fenerbahçe, transfer döneminde atağa geçerek Gençlerbirliği'nin alt yapısından Can Bartu Çığır, Utku Karakaya ve Yiğit Evin'i kadrosuna kattı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesindeki lisans bilgilerine göre, genç oyuncular sarı-lacivertli takıma resmi olarak transfer oldu.

Başkan Akdaş'tan Açıklama

Transferle ilgili bilgileri paylaşan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş, yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe ile dört genç oyuncu için anlaştık. Bir oyuncumuz ve ailesi gitmek istemedi, ancak Can Bartu Çığır, Utku Karakaya ve Yiğit Evin transfer oldular. Bu oyuncular için Fenerbahçe'yle 200 bin avro karşılığında anlaştık. Fenerbahçe'nin bu oyuncuları satması durumunda, sonraki satıştan da yüzde 15 pay alacağız." dedi.

Genç Yetenekler AA'ya Konuştu

Bu genç futbolcular daha önce Anadolu Ajansı'na verdikleri röportajlarda duygularını paylaşmışlardı. Can Bartu Çığır, ismini Fenerbahçe'nin efsanevi ismi "Sinyor"dan aldığını belirterek, "Adımı en güzel şekilde temsil etmek ve Türk futbol tarihine bir Can Bartu ismi daha yazdırmak istiyorum." demişti.

Dev maçta kazanan Juventus Dev maçta kazanan Juventus

Yiğit Evin ise "Fenerbahçe'ye gitmek gurur verici. Önceliğimiz Gençlerbirliği'ni, ailemizi ve Fenerbahçe armasını en iyi şekilde temsil etmek. Fenerbahçe'de A takıma çıkıp Gençlerbirliği altyapısındaki çocuklara da örnek olmak istiyoruz." ifadelerini kullanmıştı. Utku Karakaya ise futbolculuk kariyerindeki örneklerini Arda Güler, İrfan Can Kahveci, Luka Modric ve Kevin De Bruyne olarak belirtmişti.

Fenerbahçe'nin genç yeteneklere yaptığı bu transfer, kulübün geleceğe yönelik genç ve yetenekli oyunculara verdiği önemi gösteriyor.

Kaynak: AA