Banka müdürü Seçil Erzan'ın ünlü futbolcuları dolandırdığı iddiasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. İsmail İbrahim Çağlar’ın sekreteri Sanem Oktay ifadesinde, avukat Candaş Güral'ın getirdiği çantayı Seçil Erzan’a teslim ettiğini belirtti. Oktay, "Patronum İsmail İbrahim Çağlar beni arayarak avukat Candaş Güral’un bana bir çanta getireceğini ve bu çantayı alarak Seçil Erzan’a çantayı teslim etmem gerektiğini söyledi" dedi.

Çanta İçindeki Şüpheli Kadın

Sanem Oktay ifadesinde, Erzan’ın çantayı almaya gelen bir kadınla geldiğini ve bu kadından şüphelendiğini dile getirdi. Oktay, "Seçil Erzan’ın geldiği araç içerisinde bir bayanın olduğunu fark ettim. Bu bayan araçtan hiçbir zaman inmedi ve hiç konuşmadı. Ben araçta bulunan bayan dikkatimi çektiği için gözlem yoluyla bayanı kısaca inceledim" şeklinde konuştu.

Paranın Gitme Hikayesi

İsmail İbrahim Çağlar, ifadesinde içinde 2 milyon 910 bin dolar bulunan çantanın işyerinde sekreteri tarafından Seçil Erzan’a verildiğini anlatmıştı. Ancak şimdi ortaya çıkan bilgiler, parayı getiren ismin avukat Candaş Güral olduğunu gösteriyor. İş insanı Çağlar, "Sekreterim 2 milyon 910 bin doları bir çanta içerisinde şüpheliye teslim etmiştir" ifadesini kullanmıştı.

Başkan Tugay'dan trafik için 'deniz taksi’ formülü Başkan Tugay'dan trafik için 'deniz taksi’ formülü

Avukat Candaş Güral İfşa Oldu

Tanık Oktay, avukat Candaş Güral’ın iş yerine geldiğini ve çantayı doğrudan İsmail İbrahim Çağlar’ın odasına bıraktığını ifade etti. Güral, çantayı bıraktıktan sonra hemen ofisten ayrıldı. Oktay, "Ben de çanta geldiği için Seçil Erzan'ı aradım ve çantanın geldiğini söyledim" dedi.

Erzan’ın Yanındaki Şüpheli Kadın

Sanem Oktay, Seçil Erzan’ın yanında gelen kadını gözlemlediğini belirterek, "Bu bayan şahıs araçtan hiçbir zaman inmedi ve hiç konuşmadı. Ben araçta bulunan bayan dikkatimi çektiği için gözlem yoluyla bayanı kısaca inceledim" dedi.

Erzan’ın Açıklamaları Bekleniyor

Banka müdürü Seçil Erzan’ın dolandırıcılık suçlamalarına ilişkin şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmamış olması dikkat çekiyor. Erzan’ın önümüzdeki günlerde mahkemede ne şekilde savunma yapacağı merakla bekleniyor.

Bu yeni gelişmelerle birlikte Seçil Erzan’ın dolandırıcılık skandalı daha da karmaşık bir hal almış durumda. İsmail İbrahim Çağlar’ın ifadesindeki tutarsızlık ve avukat Candaş Güral’ın rolü, olayın daha derinlemesine incelenmesi gerektiğini gösteriyor. Mahkeme sürecinde ortaya çıkacak yeni detaylar merakla bekleniyor.

Kaynak: DHA