Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), faiz kararıyla finansal piyasalarda dalgalanmalara neden oldu. Dolar, gram altın ve Euro, nasıl etkilendi? Faiz kararı sonrası dolar, euro ve altın ne oldu? İşte detaylar...

altinnn

Türkiye, 21 Eylül Perşembe 2023 - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), haftalık gösterge Repo faiz oranında devasa bir artışa imza attı. Faiz kararı, döviz kurları ve altın fiyatlarını etkiledi. İşte detaylar:

Faiz Kararı ve Piyasalar:

TCMB Para Politikası Kurulu'nun toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, haftalık repo faiz oranı yüzde 25'ten yüzde 30'a yükseltildi. Bu kararın ardından finansal piyasalarda hareketlilik yaşandı.

Dolar/TL:

Dolar/TL kuru, faiz kararı açıklandıktan sonra 27.12 TL seviyesinde işlem görüyor. Bu dalgalanma, döviz piyasalarında ne kadar hızlı değişimler yaşandığını gösteriyor.

faiz-karari-oncesi-euro-ve-dolarda-son-durum

İstanbul Havalimanı, Avrupa'nın en yoğunu oldu İstanbul Havalimanı, Avrupa'nın en yoğunu oldu

Gram Altın:

Altın yatırımcıları için önemli bir gösterge olan gram altın, faiz kararı açıklandıktan sonra 1670,40 TL seviyesinde işlem görüyor. Altın fiyatlarındaki bu dalgalanma, yatırımcıların dikkatini çekiyor.

guncel-altin-fiyatlari

Euro/TL:

Euro/TL kuru da faiz kararı sonrası etkilendi ve 28.91 TL seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ