Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanmasının ardından, lüks yaşantılarıyla dikkat çeken diğer fenomenler de mercek altına alındı. Bunlardan biri de Eylül Öztürk’tü. Öztürk’ün, Dilan Polat ile aynı masada oturduğu bir fotoğraf sosyal medyada gündem olmuştu. Öztürk’ün, eşi Barış Kenan Özkan ile birlikte 5 milyon dolarla ABD’ye gittiği ve ülkeden para kaçırdığı iddia edilmişti. Peki, Eylül Öztürk bu iddialara nasıl tepki gösterdi? Milyon dolarlık villalarını kime devretti? İşte detaylar…

Hülya Koçyiğit: Kadınların sorunları AKP döneminde çözüldü! Hülya Koçyiğit: Kadınların sorunları AKP döneminde çözüldü!

Eylül Öztürk kimdir?

Eylül Öztürk, 1993 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Öztürk, 2017 yılında Barış Kenan Özkan ile evlendi. Çiftin bir kız çocuğu var. Eylül Öztürk, sosyal medyada paylaştığı lüks hayatıyla tanınıyor. Öztürk, aynı zamanda kendi adını taşıyan bir güzellik merkezi zincirinin de sahibi. Öztürk’ün, Türkiye’nin birçok ilinde şubeleri bulunan Eylül Öztürk Nail Spa markasının kurucusu olduğu biliniyor.

Eylül Öztürk’ün milyon dolarlık villaları

Eylül Öztürk ve eşi Barış Kenan Özkan, son yıllarda lüks bir hayat sürüyor. Çiftin, İstanbul’da ve Bodrum’da milyon dolarlık villaları olduğu ortaya çıktı. Öztürk’ün, İstanbul’da bulunan Mayevera isimli lüks projeden 3 milyon dolara (83 milyon TL) villa satın aldığı iddia edildi. Öztürk’ün, Bodrum’da ise 6 milyon dolara (165 milyon TL) bir villa sahibi olduğu öğrenildi. Öztürk’ün, bu villalarda yaptığı partileri ve tatilleri sosyal medyada paylaştığı görüldü.

Eylül Öztürk’ün ABD’ye kaçışı

Eylül Öztürk ve eşi Barış Kenan Özkan’ın, Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklanmasından sonra paniğe kapıldıkları ve ülkeden kaçtıkları iddia edildi. Çiftin, 5 milyon dolarla ABD’ye gittikleri ve ülkeden para kaçırdıkları öne sürüldü. Muhabir "Çiftin Amerika’ya giderken 144 milyon TL götürdüğü iddiası var. Çıkan haberler sonrasında aldığı 11 daireyi akrabaların üzerine geçirdiği söyleniyor" dedi. Öztürk’ün, ABD’de yeni bir hayat kurmaya çalıştığı ve sosyal medyada paylaşımlarına devam ettiği görüldü.

Eylül Öztürk’ün tepkisi

Eylül Öztürk, hakkında çıkan iddialara sessiz kalmadı. Öztürk, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak, kendisine iftira atıldığını ve yalan haberler yapıldığını söyledi. Öztürk, "Benim hiçbir şeyden haberim yok. Bütün ticari işleri eşim yapar. Tüm işleri eşim ve muhasebeciler takip ediyor. Benim ABD’ye kaçtığım falan yok. Ben buraya tatil için geldim. Benim hiçbir suçum yok. Ben sadece reklam yapıyorum" dedi. Öztürk, ayrıca villalarını kime devrettiği konusunda da bir açıklama yapmadı.

Kaynak: haber merkezi