Saha Torreira'yı yeşile boyadı: Hulk, evine mutlu gidiyor Saha Torreira'yı yeşile boyadı: Hulk, evine mutlu gidiyor

Everton Kulübü, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, İran asıllı İngiliz iş insanı Farhad Moshiri ile 777 Partners şirketi arasındaki olumlu görüşmelerin sonuçlandığını duyurdu. Bu görüşmelerin neticesinde kulübün yüzde 94'lük hissesinin 777 Partners'a satılmasına karar verildi.

İngiltere Premier Lig'de Yeni Bir Dönem

Hisse satışının gerçekleşmesi durumunda, İngiltere Premier Lig'de yer alan 20 takımın yarısından fazlası, ABD merkezli şirketlerin kontrolünde olacak. Bu, İngiltere futbolunun uluslararası düzeydeki bir dönüşümünün habercisi olarak değerlendiriliyor.

777 Partners'ın Geniş Portföyü

777 Partners, futbol dünyasında yeni bir oyuncu olmasa da büyümeye devam ediyor. Everton Kulübü'nü bünyesine kattıktan sonra, Genoa, Hertha Berlin, Sevilla, Vasco de Gama, Standard Liege, Red Star ve Melbourne Victory gibi önemli kulüplerin sahibi olarak futbol sektöründeki etkisini artırıyor.

Moshiri'nin Geçmişi

Everton'ın hissedarları arasında uzun yıllardır yer alan Farhad Moshiri, kulübe 2016 yılında katılmış ve 2018'de yüzde 94'lük hissenin sahibi olarak kulübün başkanı olmuştu.

Kaynak: AA