Olay, saat 23.00 sıralarında Burhaniye Mahallesi Hazine Sokak'ta bulunan apartmanın birinci katındaki dairede meydana geldi. Pencereden daireye giren şüpheliler, evin giriş kapısını da arkadan kilitledi. O sırada evine gelen Serpil S., anahtarıyla kapıyı açmaya çalıştı. İçeriden kilitli olan kapıyı açamayan Serpil S., kapıyı zorlamaya başlayınca iddiaya göre şüpheliler, pencereden atlayarak kaçtı. İhbarla olay yerine sevk edilen polis ekiplerinin yaptığı incelemede evden bir cep telefonu çalındığı belirlendi.

‘İÇERİDE OLSAM BANA DA ZARAR VERİLEBİLİRDİ’

Adını bile bilmiyoruz! Sadece Erzincan'da var! Gramla satılıyor Adını bile bilmiyoruz! Sadece Erzincan'da var! Gramla satılıyor

Polis, kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatırken yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamayan Serpil S., şöyle konuştu:

“Saat 23.05’te arabamı park ettim. Ondan sonra içeriye geldim, kapıyı açmaya çalıştım, açamadım. Eğer bu cam açık olsaydı, ben bunu görüp paniklerdim zaten ama geldiğimde o camın açık olduğunu fark etmedim, açık da değildi zaten. Eminim buna. Kapıyı açmaya çalıştım, kilidi zorlamaya çalıştım, içeriden kilitliydi ve hiçbir şekilde açılmıyordu. Sonra ev sahibime gittim, durumu anlattım. Sonra çilingiri aradık. Bu arada kapıyı sürekli açmaya çalışıyoruz o sırada, açamıyoruz.

Onlar içerideydi, ben buna eminim. Biz burada uğraşırken onlar camı açıp burada da birisi vardı emimin buna. Bu masa oraya alınmış. Ben geldiğimde bir tuhaflık yoktu, bir tuhaflık olsaydı zaten bunu fark ederdim ve paniklerdim o sırada. Sadece cep telefonumu almış, ama ben içeride olsaydım bana da zarar verebilirdi, bıçaklayabilirdi, her şeyi yapabilirdi yani. Canıma mal olabilirdi.”

Polis, hırsızlık olayıyla ilgili şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Kaynak: DHA