Bodrum FK, Fredy ile anlaşmaya vardı Bodrum FK, Fredy ile anlaşmaya vardı

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı koordinesinde ‘Patikayı Keşfet, Zirveye Yerleş’ sloganıyla gerçekleşen koşu, Tarsus’un İncirlikuyu mevkiinde bulunan baraj gölünün kenarında eşsiz bir manzarada yapıldı.

Gençler ve yetişkinler olarak iki kategoride yapılan organizasyonda yetişkin kadınlar kategorisinde Senem Eser birinci, Kader Şimşek ikinci, Şükran Ayaz üçüncü olurken yetişkin erkekler kategorisinde Mervan Haykır birinci, Ümran Bulut ikinci, Hasan Turgut üçüncü oldu.

Genç kızlar kategorisinde Zeynep Ertaş birinci, Nergis Deyan ikinci, Cansu Kayaalp üçüncü olurken genç erkekler kategorisinde Hasan Aydın birinci, Ali Bıçakçı ikinci, Mesut Kalkan üçüncü oldu. Tarsus

Dağ Koşusu ile sportif bir organizasyonu daha hayata geçirmenin yanı sıra, kentin saklı kalmış güzelliklerini de gözler önüne çıkartmayı hedeflediklerini söyleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz, “Mersin’in ve Tarsus’un birçok güzellikleri var. Ovamızın güzellikleri kadar dağ köylerimizin de çok farklı güzellikleri var. Biz bir taraftan da bunları göstermek istedik. Bundan sonraki süreçlerde de farklı ve yeni parkurlarla bunu desteklemek istiyoruz çünkü Mersin’in, Tarsus’un ve diğer ilçelerimizin saklı kalmış birçok güzellikleri var. Bu güzellikleri sporla birleştirerek güzel çalışmalar yapmaya devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Etkinliğin çok güzel olduğunu kaydeden İncirlikuyu Mahallesi Muhtarı Hakan Yılmaz, “Tarsus’un ve köyümüzün tanıtılması için önemli bir organizasyon oldu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yetişkin kadınlar kategorisinde birinci olan Senem Eser, 27 yıldır atletizmle ilgilendiğini söyledi. Dağ koşusunun zor olduğunu belirten Eser, “Biraz zor ama büyük erkeklerle beraber çıktık ve kendimi denemiş oldum. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ilerleyen zamanlarda yine böyle güzel organizasyonlar bekliyoruz. Parkur da ilgi de çok iyiydi” sözlerine yer verdi.

Yetişkin erkekler kategorisinde birinci olan Mervan Haykır ise emeklerinin karşılığını aldığını belirterek “Parkur güzeldi, çok beğendim. Mersin’in güzelliklerini gördük, barajın kenarında koştuk” diyerek bir sonraki yarışmalara da katılmak istediğini söyledi.

Genç kızlar kategorisinde birinci olan Zeynep Ertaş, parkuru çok beğendiğini söyleyerek, “Birinci oldum ve ailemi gururlandırdığım için mutluyum. Mersin’e ilk defa geldim, çok güzel bir şehir” ifadelerine yer verdi.

Genç erkekler kategorisinde birinci olan Hasan Aydın, sıcağa ve neme rağmen parkurun çok güzel olduğunu söyledi. Mutlu olduğunu da belirten Aydın, “Hocalarıma beni buraya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Bu birinciliğimi de anneme hediye ediyorum. Her zorlu şartta bana destek çıktı, Ona teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: DHA