Rusya, eski Ukrayna Başbakanı Yulia Timoşenko'yu belirtilmeyen suçlamalarla "Arananlar Listesi"ne dahil etti. Timoşenko'nun yanı sıra Ukrayna ve NATO ülkelerinden birçok üst düzey yetkili de listede yer alıyor.

Yulia Timoşenko'yu 'Arananlar Listesi'nde 

Rusya, eski Ukrayna Başbakanı Yulia Timoşenko'yu "Arananlar Listesi"ne aldı. Rus devlet haber ajansı TASS, Timoşenko'nun ne ile suçlandığına dair detay vermeden bu listeye dahil edildiğini bildirdi.

Timoşenko, Zelenski ve Poroşenko ile aynı listede

Yulia Timoşenko, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ve selefi Petro Poroşenko ile birlikte aynı "Arananlar Listesi"nde yer alıyor. Bu listede ayrıca Ukrayna ve NATO ülkelerinden birçok yetkili ve milletvekilinin bulunduğu bildirildi.

Estonya Başbakanı Kallas da listede

Listede öne çıkan diğer isimlerden biri de Estonya Başbakanı Kaja Kallas. Kallas, ülkesindeki Kızıl Ordu askerlerine ait Sovyet dönemi anıtlarını kaldırma girişimlerinden dolayı arananlar arasında bulunuyor.

Çinli metro şirketi, 2 milyonun üzerinde hacı taşıyacak Çinli metro şirketi, 2 milyonun üzerinde hacı taşıyacak

Timoşenko'nun siyasi kariyeri

Yulia Timoşenko, Şubat-Eylül 2005 ve 2007 sonundan Mart 2010'a kadar Ukrayna başbakanı olarak görev yaptı. 2010 yılında ise Ukrayna cumhurbaşkanlığına adaylığını koydu, ancak ikinci turda Viktor Yanukoviç'e karşı kaybetti.

Kaynak: Haber Merkezi