Eski milli futbolcu Ersen Martin, hayatını kaybeden bir rahatsızlık sonucunda İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine, spor dünyasından birçok isim katıldı.

Ersen Martin’in Hayatını Kaybettiği Gün

2020 yılında kalp krizi geçiren ve aort damarı yırtılan Ersen Martin, uzun süre yoğun bakımda tedavi gördü. 10 Mart Pazar günü entübe edilen ve rahatsızlığı devam eden 44 yaşındaki eski milli futbolcu, 19 Mart Salı günü hayatını kaybetti.

Son Yolculuk

Martin’in vefat haberinin ardından, spor camiası ve sevenleri yasa boğdu. Martin’in cenazesi, Bornova Yeşilova Mahallesi’ndeki Halife Ömer Camii’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye, Martin’in ailesi ve akrabalarının yanı sıra Feyyaz Uçar, Servet Çetin, Hüseyin Eroğlu, Erkan Sözeri, Rıza Çalımbay, Tamer Tuna ve Martin’in arkadaşları katıldı.

Ersen Martin’in cenazesi, Işıkkent Mezarlığı’na defnedildi.

Rıza Çalımbay: “Güzel Günler Yaşadık”

Teknik direktör Rıza Çalımbay, “Yıllardır benim öğrencim oldu. Gerçekten çok güzel günler yaşadık. Her şeyden önce karakterli ve kişilikli bir arkadaşımdı. Kaybettiğimiz için gerçekten çok üzüldük. Başarılı günler yaşadığımız dönemlerde başı çeken bir oyuncuydu. Çok da bir şey diyemiyorum çünkü bu süreçte çok sıkıntı yaşadı. Hemen hemen herkes elinden gelen gayreti gösterdi. Çok büyük değeri ve çok büyük bir karakteri kaybettik. Çok üzgünüz” dedi.

Şampiyonlar Ligi'nde son yarı finalistler belli oldu Şampiyonlar Ligi'nde son yarı finalistler belli oldu

Servet Çetin: “Genç Yaşta Olunca Çok Üzülüyoruz”

Teknik direktör Servet Çetin, iki sene takım ve oda arkadaşı olduğunu dile getirdi. “Futbol camiasının ender sevilen isimlerinden birisidir. Komik, neşeli ve sürekli pozitif olan bir arkadaşımızdı. Çok üzgünüz, mekanı cennet olsun. Ölüm hepimizin başına gelecek ama genç yaşta olunca daha fazla üzülüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ