9 EYLÜL- Bornova Belediye Eski Başkanı Olgun Atila, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını kamuoyuna duyurdu. 

İYİ Parti'nin İzmir adayları kesinleşti! İşte 30 ilçe ve büyükşehir adayı İYİ Parti'nin İzmir adayları kesinleşti! İşte 30 ilçe ve büyükşehir adayı

Atila, 2 Aralık 2023 Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı'nda aday adaylığı dosyasını teslim edeceğini belirterek, şu açıklamayı yaptı: "Değerli İzmirli hemşehrilerim, doğup büyüdüğümüz, yaşadığımız güzel İzmir'imizi daha da güzelleştirmek adına önemli bir karar alarak sizlere sesleniyorum. Bu kararı, kıymetli dostlarımın, yol arkadaşlarımın teşviki ve önerileri üzerine aldım. 'Kendimizden önce kentimiz' anlayışını benimseyen, çözüm odaklı, birlikte üretim ve yönetim prensiplerine inanan, halka yakınlığı ön planda tutan bir anlayışı İzmir geneline taşımak için yola çıkıyorum. Siyasal yaşamımda CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Bornova Belediye Başkanlığı gibi görevlerde bulundum. Gençliğin enerjisiyle elde ettiğim yönetim tecrübemi, İzmir'in daha etkin bir şekilde yönetilmesi için kullanmak istiyorum. Genel Başkanımız Özgür Özel'in liderliğindeki CHP'nin değişim anlayışına İzmir'den katkı sağlamak ve yerel yönetimde örnek bir performans sergilemek için aday adaylığına başvuruyorum. Halkımızın güveni ve sorumluluğuyla, liyakat ve dürüstlük ilkesine bağlı olarak İzmir'e hizmet etmek için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığı dosyamı 2 Aralık 2023 Cumartesi günü saat 14.00'te CHP İzmir İl Başkanlığı'nda teslim edeceğim. Bu önemli süreçte birlikte olmayı ve desteklerinizi bekliyorum."

Kaynak: HABER MERKEZİ