TV yorumcusu ve hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, siyasi bir adım atmaya hazırlanıyor. Şen, yeni parti kuracağını duyuran Yavuz Ağıralioğlu ile görüştüğünü ve birlikte çalışma imkanı olursa değerlendireceğini söyledi.

Özgür Özel Almanya'da Martin Schulz'u Ziyaret Etti Özgür Özel Almanya'da Martin Schulz'u Ziyaret Etti

Yavuz Ağıralioğlu yeni parti kuruyor

İYİ Parti’den ayrılan Yavuz Ağıralioğlu, 2024 yerel seçimlerinden sonra yeni bir parti kuracağını açıklamıştı. Ağıralioğlu, merkez sağda yer alacak bir siyasi hareket inşa etmek istediğini belirtmişti. Ağıralioğlu, henüz partinin ismini belirlemediğini, ancak kimseyi ideolojik olarak dürtmeyen, memleket için gelecek inşa edebilen bir isim aradığını ifade etmişti.

Ersan Şen Ağıralioğlu ile görüştü

Gazeteci İsmail Saymaz’ın canlı yayında kendisine yönelik “Benim duyduğum kadarıyla yerel seçimden sonra kurulacak bir parti Ersan Şen ile görüşme yapmış. Doğru mu diye kendisine soruyorum” şeklindeki sorusuna cevap veren Ersan Şen, Ağıralioğlu ile görüştüğünü doğruladı. Şen, şöyle konuştu:

“Sayın Yavuz Ağıralioğlu sevdiğim bir insandır. İyi bir Türk milliyetçisidir. Görüştüğümüz doğrudur. Kendisi şu anda eğilim yoklaması yapmakta henüz kurduğu bir partiyi ya da onun adımlarını attığını duymadım. Eğer bir çalışma ortamı, birlikte hareket etme şansı olursa bunu değerlendireceğiz. Ben Türk milliyetçilerinin, Atatürk milliyetçilerinin mümkün olduğunda bir cephe altında toplanmasını dileyenlerdenim. Bunun bu ülkede olabileceğini düşünüyorum. Mümkündür, bu ülkeyi seven insanlardır. Yavuz Bey ile de görüşmemiz olmuştur. Konuştuk ve bazı hususları değerlendirdik.”

Ersan Şen kimdir?

Ersan Şen, 16 Temmuz 1966 tarihinde Nevşehir’de doğdu. Lise eğitimi için İstanbul’a gelen Şen, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başlayan Şen, yüksek lisansını, doktorasını ve doçentliğini aynı üniversitede yaptı. 2004 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde profesör olarak görev yapan Şen, aynı zamanda İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukattır. Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanında birçok kitap, makale ve çevirisi bulunan Şen, Türk Ceza Hukuku Derneği üyesidir.

Kaynak: HABER MERKEZİ