Yeliz Yeşilmen'den tartışma yaratan sözler: Kadının hesap ödemesini doğru bulmuyorum Yeliz Yeşilmen'den tartışma yaratan sözler: Kadının hesap ödemesini doğru bulmuyorum

Habertürk'ten Volkan Özdemir'in haberine göre; Önceki akşam Cihangir’deki bir mekânda arkadaşlarıyla sohbet eden Erkan Kolçak Köstendil, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erkan Kolçak Köstendil "Hakkımda haberler var, şehirden kaçıp Zekeriyaköy’e taşındığıma dair. Bu haberler doğru değil. Ben Cihangir’den taşınalı 5 yıl oldu ama başka bir yere taşındım" dedi.

Erkan Kolçak Köstendil ayrıca, "Rusya'da düzenlenecek olan bir futbol turnuvasına davetliyim. Üç profesyonel oyuncu var. Geri kalanların sanatçılardan oluşacağı bir turnuva olacak. Ben de katılıyorum, çok heyecanlıyım. İzleyicilere naklen yayın yapılacak" ifadelerini kullandı.

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan, Köstendil'in kalecilikten oyunculuğa geçişini şöyle anlatmıştı:

Erkan Kolçak Köstendil, Bursaspor'da kaleciydi.
Devam etseydi belki de Bursaspor'un 2009 – 2010 sezonundaki şampiyon olan takımın kadrosunda olacaktı.
Veya başka bir takımda oynayacak, şampiyonluğu başka bir formayla yaşayacaktı.
Belki de günümüzde hâlâ bir takımda file bekçiliği yapıyor olacaktı. 

Bunların hiç biri olmadı.
Çünkü üniversite sınavına girmesi gerekiyordu ama matematik dersleri zayıf olduğu için kazanmasının zor olacağını düşünüyordu.
Oyunculuk yeteneğini gören lisedeki öğretmeni Zuhal Köseoğlu, konservatuvara yönlendirdi.
Konservatuvara yönlendirmekle kalmayıp tanıdığı Erkan Can'ı arayarak "Bir çocuk göndersem bakar mısınız?" dedi.

Erkan Can'ın "Seninle çok işimiz var" dediği Erkan Kolçak Köstendil, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü kazandı.
Mezun olduktan sonra da oyunculuk adına yapacağı çok işi vardı.

O işlere Tuncay Özinel Tiyatrosu'nda başlayan Erkan Kolçak Köstendil, kamera önündeki ilk çalışması olan 'Kurtlar Vadisi Pusu' ile ülke genelinde elde ettiği şöhretin avantajıyla yeteneğini harmanlayıp kendi döneminin en çok çalışan oyuncularından biri oldu.

​​​​​​​