Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilk olarak AKP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. İl binası önünde AKP Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, ilçe belediye başkanları ve teşkilat üyeleri tarafından karşılanan Başkan Cengiz Ergün, partililerle tek tek tokalaştı.

Başkan Cengiz Ergün'e ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden Salih Hızlı, "Bizim tarihi sorumluluklarımız var. Bu sorumlulukların farkında olan insanlarız. Bugüne kadar ecdadımız, bu aziz şehre muhteşem eserler bırakmışlar. Biz de onların torunları olarak bu hizmetleri hep birlikte Manisalılara sunmuşuz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı hizmetler, Cumhur İttifakı belediyelerimizin yaptığı hizmetler tüm zamanların en iyisi. Bununla ilgili hiçbir şüphe yok. Bunlarla yetinmeyip bu saatten sonra yeniden başlarken bu hizmetleri Allah'ın izniyle çoğaltacağız" dedi.

'BİRLİKTELİĞİMİZİ SAHADA EN İYİ ŞEKİLDE YANSITMAMIZ GEREKİYOR'

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de üç dönemdir görev yaptığını hatırlatıp, "Yaklaşık iki hafta öncesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin olurlarıyla tekrar Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandım" dedi.

Manisa'da gerçekleştirdiği projelerini de sıralayan Başkan Ergün, "Bu projeleri hayata geçirirken hep ortak çalışma ve birliktelik prensibiyle hareket ettik. Cumhur İttifakı'nın gönülden bağlılığını hep devam ettirdik. Bugüne kadar bu hep böyle oldu. İnşallah bundan sonra da hep böyle olacaktır. İlçe Belediye Başkan adaylarımız da açıklandığında onlarla ortak olarak yine sahada çalışmalarımızı yapmanın çabası içerisinde olacağız.

31 Mart Seçimleri'ne artık yaklaşık iki ay gibi bir süre kaldı. Bu süre içerisinde hiçbir ayrım gözetmeden birlikteliğimizi beraberliğimizi sahada en iyi şekilde yansıtmamız gerekiyor. İnşallah bu birlikteliğimizin karşılığı, zafer olarak taçlanacaktır. Bundan hiç şüphem yok. Bütün teşkilatlarımızın sahada herkese ulaşması lazım. Rabbim, 31 Mart'taki seçimlerde hiçbirimizi mahcup etmesin. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi 'Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır' sözüne bağlı olarak bu çalışmalarımızı yerine getireceğiz" dedi.

BİR ZİYARET DE MHP MANİSA İL BAŞKANLIĞI'NA

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ardından Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanlığı'na da ziyarette bulundu. Başkan Ergün, burada partililerle bir araya geldi. Ziyarete MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Palabıyık, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Bülent Kovancıoğlu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, KAÇEP Başkanı Gonca Aras ve MHP il yönetimi katıldı.

Ziyarette birlik ve beraberlik mesajları veren MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner, "Manisa'da Cumhur İttifakımızın ortak adayı olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'ü çıktığı bu yolda Rabbim utandırmasın. Allah'ın izniyle başkanımızın dördüncü döneminde de hep birlikte sahalarda olacağız" dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de "2009 yılından bu yana sizlerle birlikte ve hemşerilerimizin teveccühleriyle zaferler yaşadık. Manisa'nın büyükşehir olmasıyla birlikte 6250'ye ulaşan personelimiz ile Manisa'ya en iyi hizmetleri verebilmenin hep çabası içerisinde olduk. Gecemizi gündüzümüze katarak Manisa'ya önemli projeler kazandırdık. İyi planlamayla bu süreçte yaşadığımız sıkıntıları hep geride bıraktık.

Başkanın seçim vaadi: Bağcılar’a deniz getireceğiz Başkanın seçim vaadi: Bağcılar’a deniz getireceğiz

Covid döneminde yaşanan sıkıntılar ve geçtiğimiz yıllarda yaşanan deprem felaketleri bizleri etkilese de bu zorlukları hep aşma noktasında olduk. Planlamalarımız ile vatandaşlarımıza en iyi hizmetleri vermeye çalıştık. Allah'ın izniyle 31 Mart'ta yapılacak seçimlerin ardından da bu hizmetlere en iyi şekilde devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: DHA