9 Eylül-Geçmiş dönem Karşıyaka Basketbol Şube Başkanı İlker Ergüllü, olası bir genel kurulda Karşıyaka sevdalısı iş insanları ile birlikte Karşıyaka Spor Kulübü'nün tarihini yeniden yazmaya hazır olduklarını söyledi. Ergüllü, Karşıyaka Spor Kulübü'nü ileriye taşıyacak projelere imza atmaya hazır birbirinden değerli isimlerle görüştüklerini bildirdi. Olası bir genel kurulda mevcut yönetimin karşısına ana yönetim kurulunda; Cenk Karace, Azat Yeşil, Mustafa Karabağlı, Nazım Torbaoğlu, Volkan Sintaç, Mustafa Taşova, Yaşar Taşbunar, Hasan Yıldırım, Mehmet Katmerci, Yener Eyüpoğlu, Rıdvan Gürgönül, Adem Paşalı, Nedim Kalpaklıoğlu, Yücel Yetik, Mehmet Karal, Mehmet Peköz, Hüseyin Kaftan'ın yanı sıra mevcut yönetimde yer alan birçok isim de yer alacak. Ayrıca, Yelkenbiçer ve Sakıpağa Aileleri ile de görüşülerek, birer temsilcinin katılmalarının isteneceği gelen bilgiler arasında.

Yönetime yakın çevrelerden alınan bilgilere göre, aday yönetim; Üniversiteli Karşıyakalılar Birliği (ÜNİ-KSK), 1912 Karşıyaka Derneği, Karşıyaka Taraftarlar Derneği, Karşıyaka Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KASİAD) ve Bostanlı Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği (BESİAD) temsilcilerinin yanı sıra Bertuğ Ösen, Mustafa Özçakar, Özgür İnam, Muhittin Bilget, Mustafa Yavaş, Yansı Eraslan ve Semra Aksu'ya da teklif götürecek. Yine camiaya yakın isimler arasında yer alan Gökhan Serdar, Sinan Bozdağ, Ersin Koçyiğit, Oktay Yeşil, Özgür Okan, Ahmet Çınar, Hakan İnan, Ziyanur Şenbay, Sinan Atik, İlker Akpınar, Mustafa Giray, Mustafa Karluk, Engin Ceylan, Kaan Avcı, Cem Zeren, Cem Karagözlü, Uluç Serim, Tufan Konuk, Serkan İncekaş, Serdar Işıldar, Haldun Metinler, Hakan Çeliker, Onur Keleş, Emre Akal, Hüseyin Koç, Celal Doğanalp ve Mehmet Doğan'ın da şube yönetimlerinde ve kurullarda olması planlandığı belirtiliyor. Ayrıca Karşıyaka’nın tanınmış aileleri, eski başkanlar ve yönetim kurulu üyelerinden “Yüksek İstişare Kurulu”nun oluşturularak, değerli katkılarının kulübe kazandırılması için de çalışmalar yürütüleceği dile getiriliyor.

KSK TARİHİNİN EN GÜÇLÜ YÖNETİMLERİNDEN OLACAK

Tamamı Karşıyakalı, Karşıyaka Spor Kulübü sevdalısı iş insanlarından oluşan yönetimin KSK tarihinin en güçlü yönetimlerinden olması bekleniyor. İzmir'de sanayi, ticaret ve spor camiasının öncü isimlerinden Hasan Denizkurdu, Ender Yorgancılar, Mehmet Ali Kasalı, eski başkanlar ve yöneticilerin de destek verdiği yeni oluşumun KSK'nın makus talihini değiştireceği ve Kulübü zaferden zafere koşturacağı öngörülüyor. İlker Ergüllü, Cenk Karace, Azat Yeşil ve Mustafa Karabağlı tarafından şekillendirilen aday yönetim listesinin, olası KSK Kongresinde genel kurulun ve taraftarların beğenisine sunulacağı geleni bilgiler arasında yer alıyor.

Editör: Levent Arıöz