Ereğli Demir Çelik (EREGL) hisse senedi yatırımcıları, uzun süredir merakla bekledikleri temettü ödemelerinin heyecanını yaşıyor. 18 Nisan 2024 Perşembe günü, EREGL hissesine sahip yatırımcıların hesaplarına temettü ödemesi gerçekleştirilecek.

Kredi kartlarına sınırlama çağrısı! Kredi kartlarına sınırlama çağrısı!

Ereğli Demir Çelik'ten Yatırımcılara 0,45 TL Temettü Müjdesi

Erdemir Yönetim Kurulu, 2023 yılı için hisse başına 0,45 TL net temettü ödemesi yapma kararı aldı. Bu karar, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama ile duyuruldu.

Temettü Hesaplara Ne Zaman Geçecek?

Temettü hak kullanım tarihi 16 Nisan 2024 olarak belirlenirken, ödemeler ise 18 Nisan 2024 Perşembe günü yatırımcıların hesaplarına geçecek. Temettü ödemelerinin öğleden sonra saat kaçta hesaplara geçeceği ise netlik kazanmadı.

Ereğli Demir Çelik Yatırımcıları Heyecanlı

Ereğli Demir Çelik'in temettü ödemesi yatırımcılar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Sosyal medya platformlarında EREGL hissesi ve temettü ile ilgili birçok paylaşım yapıldı. Yatırımcılar, temettü ödemelerinin şirketin güçlü mali yapısını ve yatırımcılarına olan saygısını gösterdiğini belirtiyor.

Ereğli Demir Çelik Hakkında

Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR), Türkiye'nin en büyük demir-çelik üreticilerinden biridir. Şirket, 1965 yılında kurulmuş olup, Zonguldak'ta faaliyet göstermektedir. ERDEMİR, uzun çelik ürünleri, yassı çelik ürünleri ve boru ürünleri olmak üzere üç ana ürün grubunda üretim yapmaktadır.

Ereğli Demir Çelik Hisse Senedi (EREGL)

Ereğli Demir Çelik hisse senedi, Borsa İstanbul'da işlem görmektedir. EREGL hissesi, yatırımcılar tarafından oldukça ilgi görmekte ve uzun vadeli yatırımlar için tercih edilmektedir.

Ereğli Demir Çelik Yatırımcılarına Tavsiyeler

Temettü ödemesi yatırımcılar için önemli bir gelir kaynağıdır. EREGL hissesine yatırım yapan yatırımcıların, temettü ödeme tarihlerini takip etmeleri ve haklarını bilmeleri önemlidir.

Temettü ile ilgili daha fazla bilgi için Ereğli Demir Çelik'in resmi web sitesini ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nu (KAP) ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Utku Çelik