Odun yüklü kamyon devrildi; aracın altında sıkışan sürücü kurtarıldı Odun yüklü kamyon devrildi; aracın altında sıkışan sürücü kurtarıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EURO 2024 Hollanda-Türkiye çeyrek finalini Almanya'da izledi. Maç sonrası Türkiye'ye dönerken uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, futbolun yanı sıra dış politikaya dair değerlendirmelerde bulundu.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la ilgili yaptığı açıklamaları gündem olan Erdoğan, Esad'a her an davette bulunabileceklerini belirterek, "Şimdi öyle bir noktaya geldik ki, Beşar Esed şu anda Türkiye ile ilişkileri düzeltme noktasında bir adım attığı anda biz de ona karşı o yaklaşımı gösteririz. Çünkü biz dün Suriye ile düşman değildik ki, biz Esed ile ailece görüşüyorduk. Biz davetimizi yapacağız. İnşallah bu davetle birlikte de Türkiye-Suriye ilişkilerini geçmişte olduğu gibi aynı noktaya getirelim istiyoruz. Davetimiz her an olabilir. Türkiye’de görüşme olması konusunda ise Sayın Putin'in yaklaşımları var. Irak Başbakanı’nın bu konuda yaklaşımları var. Biz her yerde arabuluculuktan bahsediyoruz da sınırımızdakiyle, komşumuzla niye olmasın?" dedi.

Editör: Utku Çelik