Haritada yerlerini bulmak çok zor! İşte dünyanın en küçük 10 ülkesi, mikro devleti! Haritada yerlerini bulmak çok zor! İşte dünyanın en küçük 10 ülkesi, mikro devleti!

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Dervişoğlu, "Genel Başkanımız, ziyaretten sonra beni arayarak bilgilendirdi. Türkiye'nin genel meselelerini konuştuklarını belirttiler," dedi.

Halk TV Canlı Yayınında Değerlendirmeler

Dervişoğlu, Halk TV'de katıldığı programda gündeme dair soruları yanıtladı ve Akşener'in kendisini görüşme hakkında bilgilendirdiğini söyledi. "Devlet ve siyaset hayatında önemli görevlerde bulunmuş kişilerin bu tür ziyaretleri karşılıklı yapmaları doğaldır. Türkiye'nin karşı karşıya olduğu temel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını düşünüyorum," dedi.

"Normalleşme İçin Görüşmeler Önemli"

Dervişoğlu, siyasi liderlerin birbirleriyle görüşmelerinin "normalleşme" sürecine katkıda bulunabileceğini ifade ederek, "Türkiye'nin önündeki problemler çözüldükten sonra normalleşmeyi desteklerim," dedi.

Erdoğan ile Görüşme İhtimali

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olası bir görüşmesi olup olmayacağına dair soruya ise Dervişoğlu, "Şu anda bana böyle bir davet ulaşmış değil. Eğer Sayın Cumhurbaşkanı bizi ziyaret eder ve başarı dileklerinde bulunursa, ben de iadeiziyaret yapmaktan kaçınmam," diye yanıt verdi.

Akşener'e Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı İddiaları

Meral Akşener'e Cumhurbaşkanı Yardımcılığı verilmesi yönündeki iddialar hakkında konuşan Dervişoğlu, bu iddialara ihtimal vermediğini söyledi.

Hakkari Belediyesi Değerlendirmesi

Hakkari Belediyesine yapılan görevlendirme hakkında da değerlendirmelerde bulunan Dervişoğlu, mahkeme kararlarını tartışmadığını ve belediye başkanının uzun süredir terör suçlamasıyla yargılandığını belirtti. "Bu tür durumlarda hukukun ve demokrasinin uygulanması gerektiğine inanıyorum. Devletin güvenliğini göz ardı edemeyiz," dedi.

Partiden İstifa Edenler Hakkında

Partilerinden istifa edenlerle ilgili olumsuz bir şey söylemediğini belirten Dervişoğlu, "Partide kendine karşılık bulamayanları sorgulayamam," ifadesini kullandı.

Kaynak: haber merkezi