AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Depremzedelerden önceden "helallik" istediği için eleştirilen Erdoğan, bu kez "vatandaşlarımızın serzenişlerinde sonuna kadar haklı olduklarını" söyledi. Altılı Masa'yı hedef alan Erdoğan, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na da emeklilik göndermesinde bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Deprem sonrası yıkım o kadar büyüktü ki her binaya tek bir arama-kurtarma personeli bile göndersek hepsine yetişmek mümkün olmayacaktı.

Yıkıntıların altında kalan vatandaşlarımız ve onların yakınları haklı olarak serzenişte bulunuyorlar. Biz de hepsinin acılarını yürekten paylaşıyor, kollarımızı ve kalbimizi sonuna kadar açıyoruz.

Ölenleri geri getirmek mümkün değil ancak hayatta kalan vatandaşlarımızı hayata bağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Hasar tespit çalışmaları sona ermek üzere. Önümüzdeki bir yıl içinde 319 bin konut, toplamda ise 650 bin konut inşa ederek hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz.

Okulların hala kapalı olduğu Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay'da eğitimi başlatmak için hazırlıklar yapıyoruz.

Milletimizin metaneti, sağduyusu, bize olan sevgi ve güveni karşısında ne söyleyeceğimizi bilemiyoruz.

Deprem bölgesinde seçim kampanyası yapmaya gidenler, oradaki insanlarımızla aramızdaki sevgi, muhabbet ve güveni anlayamazlar.

Bir zamanlar bir başkan yardımcısı atadığımda "bu ülke nasıl yönetilecek" diye soruldu. Bin beş yüz başkan yardımcısı atayabileceğimizi söylediler. Altılı Masa'nın etrafında toplananlara şeyler dağıtılacakmış. Bunu yapmak için yeterli sayıda başkan yardımcısı lazım. Bu millet bunu yutmaz, cevabını 14 Mayıs'ta verecektir.

"Yeniden Refah Partisi'nin yaptığını yapmayız, iki günde çark etmeyiz" "Yeniden Refah Partisi'nin yaptığını yapmayız, iki günde çark etmeyiz"

Masanın altı üstüne geldi. Birileri önce masadan kalktı sonra her nasılsa geri oturdu. Bu rezil kavganın nedeni ve nasılı bizi ilgilendirmez. CHP'nin iki belediye başkanını da işin içine katarak sonunda adaylarını açıkladılar.

Sonunda “bay bay Kemal” birilerini öne sürmek yerine karşımıza çıkacak cesareti gösterdi. EYT'yi de çıkardık. Her ne kadar siyaseten emeklilikte bu kanuna gerek yok ise de bu durum kendisine örnek ve teşvik olur diye umuyorum. İnşallah 14 Mayıs'a kadar altılı koalisyonun adayıyla demokratik bir şekilde yarışacak sonrada kendisine gereken koltuğu vereceğiz.