AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı ve CHP'yi hedef alan konuşmasında, "Avrupa'nın 'aferin' demesine bunlar ihtiyaç duyuyor. Bizim ise milletimizin 'aferin' demesine ihtiyacımız var" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) CHP yönetimine ilişkin de mesaj veren Erdoğan, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere işaret etti ve "14 Mayıs'taki zafer aynı zamanda 3,5 yıldır kaynakları sömürülen, hizmet ve eserden yoksun bırakılan İstanbul'un da bağından çözülmesinin işareti olacaktır" diye konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli'de tamamlanan Aydos Kalesi ve Sultan Korusu'nun açılış töreninde konuştu. Muhalefet liderleri, özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan konuşmasında, "Bay Bay Kemal'e 14 Mayıs'ta dersini vermeye hazır mısınız? Yandaşlarına ders vermeye hazır mısınız?" diye söyledi.

 Biz gelmeden önce İstanbul'da çöp, çukur, çamur vardı

Erdoğan, İstanbul'daki belediye başkanlığı dönemini hatırlatarak, İstanbul'u "çöp, çukur ve çamur" den arındırdıklarını söyledi. "CHP bu demek" diye ekledi. İstanbul'da yapılan yatırımları anımsatan Erdoğan, Marmaray ve Avrasya Tüneli gibi büyük projelerin, İstanbul'un tarihini değiştirdiğini belirtti. Kemal Kılıçdaroğlu ve muhalefet liderlerini eleştiren Erdoğan, İstanbul'un su, yol ve diğer ihtiyaçlarını karşıladıklarını, büyükşehirlerin ve ilçelerin belediye başkanlarının verdiği mücadele ile nereye geldiklerini anlattı.

Zavallılar bizden sonra kayboldular

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu'na yönelik açıklamalar yaptı. "Zavallılar, bizden sonra kayboldular. Gözleri Avrupa ve Amerika gibi yerlere çevrilmiş. Davos'a gidecekler, ne yapacaklar orada?" diyen Başbakan, IMF ile görüşmeler yapılırken Türkiye'nin borçlarını sıfırladıklarını belirtti. Başbakan, "CHP gibi partilerin Türkiye'nin yapılanlarını yıkmasına ihtiyaç yok. AK Parti ve Cumhur İttifakı, daha büyük eserler yapacak ve daha büyük hizmetler getirecek" dedi.