Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, tv100'de canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Program moderatörü Kübra Par'ın "Türkiye, şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz?" sorusuna yanıt veren Erbakan, kendisinin böyle bir ifadesinin olmadığını belirtti.

"SUNİ GÜNDEMLER OLUŞTURULUYOR"

Erbakan, şunları söyledi:

Ekrem İmamoğlu ve CHP anlaştı! Gözler o isimde Ekrem İmamoğlu ve CHP anlaştı! Gözler o isimde

"Bununla ilgili konular, Necmettin Erbakan hoca döneminde de gündeme geldi. Erbakan'a gerici, yobaz denildi. Bizim ortada böyle bir ifademiz yokken nereden çıktığı belli olmayan bir şekilde yaygara çıkarıldı troll hesaplar tarafından. Biz milletin derdiyle dertlenip konuşalım derken suni gündemler oluşturuluyor.

"TALİBAN ZİHNİYETİNİN BİZE UYGUN OLMADIĞINI HEP SÖYLÜYORUZ"

'Şeriatı gelin halkla soralım' şeklinde bir ifadem yok. Tamamen asparagas bir ifade. Taliban zihniyetinin İslam'a ve bizim zihniyetimize uygun olmadığını hep söylüyoruz. Kız çocuklarının okumasının engellenmesi, peçe takmadığı için kadına sopayla cezalandırmanın İslam'da olmadığını, bizim anlayışımızda olmadığını ifade ediyoruz. Rahmetli Erbakan hocamız da kadınıyla erkeğiyle tahsil yapılmasını savundu.

"BABAMA YAPILANLAR, BUGÜN DE BANA YAPILIYOR"

Kendi kızlarını üniversite yüksek lisans eğitimlerini yaptırmış. Son derece açık görüşlü, entelektüel bir bilim adamıydı. Babama yapılanlar bugün de bana yapılıyor, olmadığım bir şekilde gösterilmeye çalışıyorum. Bunun iması bile olmadı. Yeniden Refah'ın yükselişinden rahatsız oluyorlar diye düşünüyoruz."

Kaynak: HABER MERKEZİ