Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Şanlıurfa’da partisinin düzenlediği mitinge katıldı. Binlerce kişinin katıldığı mitingde konuşan Erbakan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gürpınar ile Şanlıurfa'nın yeniden milli görüş belediyeciliği ile buluşacağını belirterek, "1984'te Şanlıurfa, Milli Görüş belediyeciliği ile tanıştı. 40 yıl sonra, 31 Mart'ta tekrar Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Kasım Gülpınar'ın yönetiminde Milli Görüş belediyeciliği başlayacak. Bu muazzam manzara, Şanlıurfa'ya yakışır.

200 binin üzerinde insanla Şanlıurfa, bugün mesajını net bir şekilde veriyor. Bütün engellemelere, ambargolara rağmen, bütün güç ellerinde olmasına rağmen Allah, haklının kazanmasını istiyor. Milletimiz, neden Yeniden Refah'a koşuyor? Çünkü bu millet, rantçı belediyeden bıktı artık. Değişim istiyor, samimi, dürüst, tevazu sahibi belediye başkanları istiyor. Milletin derdi ile dertleneceğine kendi makam aracı ile dertlenen, millet ile arasına mesafe koymuş belediyeleri istemiyor" dedi.

CHP lideri Özel tutuklanan belediye başkanına sahip çıktı CHP lideri Özel tutuklanan belediye başkanına sahip çıktı

Öte yandan miting alanının kalabalık olması nedeniyle alanda sıkışan bir grup ise bariyerlerin yıkması sonucu ezilme tehlikesi geçirdi.

Kaynak: DHA