Sosyal medya platformlarında faaliyet gösteren 'Muhammed Yakut' adlı kullanıcının paylaştığı ifşa videoları, diyetisyen ve beslenme uzmanı Ender Saraç'ı zor durumda bıraktı. Yakut, Saraç'ın 8. sınıfa giden oğluna yönelik istismar iddialarını gündeme getirdi. İddiaların ortaya çıkmasının ardından Saraç, avukatı aracılığıyla resmi bir açıklama yaparak suçlamaları reddetti.

Saraç, Eski Eşini Suçladı ve Haklı Gerekçeleri Sıraladı

Ender Saraç, avukatıyla birlikte yaptığı açıklamada, oğlunu istismar etme iddialarının asılsız olduğunu belirtti. Ayrıca, boşanma davasında eski eşi Benan Saraç'ın haksız menfaat elde etmek amacıyla oğullarını kullanmaya çalıştığını öne sürdü. Saraç, "Bir evladın boşanma davasına malzeme edilmesinin haklı gerekçesi olamaz" ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya Operasyonu ve Mahkeme Kararı

Ender Saraç'ın açıklamalarına ek olarak, 10 yıl önce evlendiği Benan Saraç'ın saldırısına uğradığını iddia etmesi dikkat çekti. Çiftin 3 yılı aşkın bir süredir ayrı yaşadığı bilgisi verildi. Saraç, Instagram hesabında paylaştığı açıklamada, eski eşinin çocuğuyla baskı yaparak boşanma davasını olumsuz etkilemeye çalıştığını öne sürdü. Mahkemenin gizlilik kararı ve yayın yasağı getirdiği belirtilerek, sosyal medyada yapılan çirkin algı operasyonuna vurgu yapıldı.

Ben Bu Cihana Sığmazam'a Behçet Geliyor: Mustafa Üstündağ Kadroda Ben Bu Cihana Sığmazam'a Behçet Geliyor: Mustafa Üstündağ Kadroda

Saraç'ın Açıklamaları ve Tepkisi

Ender Saraç'ın avukat aracılığıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Öncelikle ve önemle müvekkile karşı yapılan bu iftiraya karşı açıklamayı yapmak zorunda kalmış olmanın derin üzüntüsünü paylaşmak isteriz. Zira henüz ergenlik çağına adım atmaya hazırlanan bir evladın, bir anne tarafından haksız menfaat elde etmek amacıyla boşanma davasına malzeme edilmesinin hiçbir haklı gerekçesi olamaz."

"Ayrıca belirtmek isteriz ki müvekkile atfedilen çirkin iftiranın sözde kanıtı olarak sunulan videoda görülen Boncuk isimli kedinin tam 6 yıl önce bu hayattan ayrılmış olması dahi başlı başına durumun vahametini göstermesi açısından bir hayli önem arz etmektedir."

Toplumsal Sorumluluk ve Çocuk Hakları Üzerine Çağrı

Saraç'ın açıklamalarında vurgulanan, çocukların boşanma süreçlerine dahil edilmemesi gerektiği ve toplumun çocukları koruma sorumluluğu üzerinde duruldu. Ebeveynlerin bireysel hırslarına yenik düşmemesi ve toplumun bu konuda duyarlı olması gerektiği belirtildi.

Kaynak: haber merkezi