2024 yılına ait seyahat verilerinin açıklanmasının ardından satışı yapılan en pahalı bilet dikkat çekti. Tek yön olarak alınmış olan biletin fiyatı adeta dudak uçuklattı. İşte, fiyatıyla dudak uçuklatan 3 saatlik uçuş…

En Pahalı Uçak Bileti Satıldı!

Bir çevrimiçi seyahat platformu, 2024 yılının ilk 6 ayına ilişkin seyahat verilerini açıkladı. Açıklanan verilerde, yüksek fiyatlı bir uçuş tüm dikkatleri üzerine çekti.

Havayolu ulaşımı, özellikle yurt dışı rotalarında sık tercih edilen ulaşım yollarından biri. Hal böyle olunca, zaman zaman uçak biletlerinde tavan fiyatlar görülebiliyor. Ancak bu rakam, şimdiye kadar karşılaşılan fiyatları gölgede bıraktı.

İstanbul-Paris Arası Uçuşun Dudak Uçuklatan Fiyatı

Yılın en pahalı uçuşu olarak kayıtlara geçen 3 saatlik uçuş, bilet fiyatıyla şaşkınlık yarattı. İstanbul-Paris arasındaki tek yön uçuşun bileti, 299 bin 177 TL’ye satıldı. Bu yüksek fiyat, seyahat tutkunlarını ve endüstri uzmanlarını hayrete düşürdü.

MSB: Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 4 terörist etkisiz hale getirildi MSB: Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 4 terörist etkisiz hale getirildi

En Pahalı Yurt İçi Uçuş da Dikkat Çekti

Aynı verilerden elde edilen sonuçlarda, en pahalı yurt içi uçuş da dikkat çekti. İstanbul-Antalya arasındaki uçuşun bileti, 9 bin 117 TL ile yılın en yüksek yurt içi bilet fiyatı olarak kaydedildi.

Seyahat verilerindeki bu uçuk fiyatlar, havayolu sektöründe yeni bir tartışma başlatırken, seyahatseverler de bu rakamların ne kadar sürdürülebilir olduğunu merak ediyor.

Kaynak: haber merkezi