MKE Ankaragücü, teknik direktör Emre Belözoğlu'nun göreve gelmesiyle çıkışa geçti. Trendyol Süper Lig'de Beşiktaş'la 1-1 berabere kalan takımın performansına Belözoğlu'nun katkısı büyük oldu.

MKE Ankaragücü'nde Emre Belözoğlu Dönemi

Sezona Tolunay Kafkas ile başlayan sarı-lacivertli ekip, ilk 7 maçta sadece bir galibiyet alıp 6 puan topladı. Ancak 8. haftadan önce teknik direktörlük değişikliği yapıldı ve Emre Belözoğlu takımın başına getirildi.

Emre Belözoğlu, MKE Ankaragücü'ne İyi Geldi

Emre Belözoğlu'nun göreve gelmesiyle takımın performansı artış gösterdi. Öncesinde 7 maçta 6 puan toplayan Ankaragücü, Belözoğlu yönetiminde sonraki 7 maçta ise 11 puan elde etti.

Belözoğlu idaresinde çıktığı 8 resmi maçta takım 4 galibiyet elde etti. Sarı-lacivertliler, ligde 7, Ziraat Türkiye Kupası'nda ise 1 maça çıktı. Bu karşılaşmalarda 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet yaşadı.

İki lastik toptan altın madalyalı öğrencilere İki lastik toptan altın madalyalı öğrencilere

MKE Ankaragücü, Emre Belözoğlu'nun liderliğinde özel maçlar da dahil olmak üzere farklı turnuvalarda da başarılar elde etti. Belözoğlu yönetimindeki takımın puan ortalaması maç başına 1,57'ye yükseldi.

Kaynak: AA