Murat Ongun hakkındaki soruşturma sonuçlandı! Murat Ongun hakkındaki soruşturma sonuçlandı!

Utku ÇELİK-DİSK’e bağlı Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube üyesi işçiler, sözde kadroya geçirildiklerini, ancak kadrolu işçilerin yararlandıkları haklardan yararlanamadıklarını söyledi. İşçiler, ücretlerdeki erime, sosyal haklardaki kayıplar, çalışma koşullarındaki ağırlaşma ve iş güvencesizliği gibi sorunlarla karşı karşıya olduklarını ifade etti. İşçiler, kadro taleplerinin karşılanması için mücadele edeceklerini vurguladı.

Bayhan: Kadro talebi olan işçiler birlikte hareket etmeli

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İskender Bayhan, işçilerin kadro talebini Meclise taşıyacağını söyledi. Bayhan, kadro talebi olan işçilerin birlikte hareket etmesinin önemli olduğunu belirtti. Bayhan, “Emek Partisi olarak neler yapabileceğimizi birlikte tartışabiliriz. Kadro mücadelesine bir yerden başladığımız zaman mutlaka diğer yerleri de etkileyecektir. Eşit sosyal haklar, eşit ücret ve eşit çalışma koşulları kazanmanız bizim de gündemimizde yer alacaktır” dedi.

Orta Vadeli Programa tepki

Bayhan, Orta Vadeli Programa da tepki gösterdi. Bayhan, “Önümüzdeki 3 yıl boyunca Türkiye ucuz emek sömürüsüyle bu kötü ekonomik koşullardan çıkacak, diyorlar. O programda işçilere fedakarlık edin, sabredin, dişinizi sıkın diyorlar. Biz de diyoruz ki sabretmeyin, dişinizi sıkmayın, fedakârlık etmeyin, arkalarında da durmayın. Yapısal reformlar adına daha fazla hak gasbı olacak, daha çok sömürüleceksiniz diyor, kıdem tazminatı gasbı da bunun başında geliyor” diye konuştu.

Kaynak: Utku ÇELİK