Açlık sınırı asgari ücrete fark attı! Açlık sınırı asgari ücrete fark attı!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin duyurduğu son dakika gelişmesi: Emeklilere yönelik zam çalışmaları yakın zamanda başlıyor ve yeni yıla ertelenmeden hayata geçiriliyor. İşte detaylar:

Kulislerde Yankılanan Zam Haberi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın düzenlediği kahvaltı programında Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi tarafından köşe yazısında paylaşılan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı talimatıyla emeklilere yönelik bir zam çalışması başlatılıyor. AK Parti hükümeti, emeklilerin refahını artırmayı ve onları enflasyona karşı korumayı amaçlıyor.

Bakan Işıkhan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Emeklilerimiz bizim için çok önemlidir. Ülkemizin gelişimine yıllarca katkı sağlamışlardır. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz." .

Zam Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Peki, emeklilere yapılacak olan zam ne zaman yürürlüğe girecek? 2024 yılına mı ertelenecek yoksa yeni yıla kadar beklemeyecekler mi? Bu sorunun yanıtı, Meclis'ten geçecek yasal düzenlemeye bağlı. Ancak izlenimlere göre, emekli zammı yeni yıl beklenmeden hayata geçirilecek.

Memur ve Memur Emeklileri İçin İyi Haber

Memur ve memur emeklileri için de olumlu gelişmeler var. Toplu sözleşme görüşmelerinde belirlenen oranlar doğrultusunda, 2024 yılında enflasyon farkıyla birlikte yüzde 50'ye varan bir maaş artışı bekleniyor. Bu, en düşük memur maaşlarının önemli ölçüde yükselmesi anlamına geliyor.

Emeklilerimiz için daha iyi bir gelecek için atılan bu adımlar, ülkemizin refahını artırmaya yönelik önemli bir adımı temsil ediyor.

Kaynak: HÜRRİYET