Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte emekli vatandaşların maaşlarında zam beklentisi de artıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Temmuz ayındaki zam ile emekliler arasındaki gelir adaletsizliğinin giderileceğine dair açıklamalar yapmıştı. Bu açıklamaların ardından emekliler "intibak zammı"nı gündeme taşıdı.

2024 Bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte il il Kurban Bayram namazı saatleri... 2024 Bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte il il Kurban Bayram namazı saatleri...

İntibak Zammı Nedir?

İntibak zammı, geçmişteki emekli maaşlarındaki adaletsizlikleri gidermek amacıyla yapılan bir düzenlemedir. Genellikle, geçmişteki emeklilik şartlarına göre düşük maaş alan veya yeni hesaplama yöntemlerinden olumsuz etkilenen emekliler bu zammın faydalarından yararlanır.

İntibak Zammı Ne Kadar Olacak?

2024 intibak zammının miktarı henüz netlik kazanmadı. Fakat bazı tahminlere göre intibak zammının 8 bin 500 TL civarında olması bekleniyor.

İntibak Zammı Temmuz'a Kadar Gelecek mi?

İntibak zammı henüz meclisten geçmedi. Eğer kabul edilirse intibak zammının temmuz maaşlarına yansıması bekleniyor.

Emekliler İntibak Zammı İçin Neler Yapabilir?

Emekliler intibak zammı ile ilgili gelişmeleri takip edebilir ve bu konuda yetkililere taleplerini iletebilirler. Ayrıca, emekli dernekleri ve platformları da intibak zammı ile ilgili bilgi ve güncellemeler sunmaktadır.

Kaynak: haber merkezi