Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ödemelerinin tarihleri netleşti. Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı kapsamında olan emekliler, farklı tarihlerde bayram ikramiyesi alacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla, 10-14 Haziran tarihleri arasında ödeme yapılacağı duyuruldu. Bu tarihlerde emekli ikramiyesi ödemeleri gerçekleştirilecek. İşte, 2024 emekli bayram ikramiyesi ödeme detayları.

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, bayram öncesinde ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağını merakla bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Kurban Bayramı ikramiyelerimizi 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz." dedi.

Kimler Emekli Bayram İkramiyesi Alacak?

Emekli ikramiyesi, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlara verilecek.

Haritada yerlerini bulmak çok zor! İşte dünyanın en küçük 10 ülkesi, mikro devleti! Haritada yerlerini bulmak çok zor! İşte dünyanın en küçük 10 ülkesi, mikro devleti!

3 Bin Lira İkramiye Ödemesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere ödenecek bayram ikramiyesine %50 zam yapıldığını açıklamıştı. Bu doğrultuda, tam maaş alan emekliler 3 bin lira ikramiye alacak. Dul ve yetimlere ise, maaş oranlarına göre ödeme yapılacak.

Kaynak: haber merkezi