banner112

GATES’e TİS daveti

Lastik -İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Yusuf Ziya Sarı, İzmir Kemalpaşa ve Turgutlu’da faaliyet gösteren Rapro’da (GATES) çalışan işçilerin, yaklaşık 3 yıldır toplu sözleşme beklediğini dile getirerek, işverene çağrıda bulundu

GATES’e TİS daveti

Haber/ Didar DEMİRCİ

İzmir Kemalpaşa ve Manisa Turgutlu’da faaliyet gösteren Rapro (GATES) firmasının işçileri toplu iş sözleşmesi için bekliyor. İşverenin toplu iş sözleşmesi sürecini uzattığını, işçileri mağdur ettiğini ve Lastik- İş Sendikası'nın yetki tespitine itiraz ettiğini söyleyen Lastik -İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Yusuf Ziya Sarı, “İş barışı ve verimli üretim için işçilerin iradesine saygı göstermeliler. Sendikamız sonuna kadar Rapro (GATES) işçilerinin, haklı mücadelesinin yanında olacak ve bu mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir” diye konuştu.

YILDIRMA POLİTİKASI

GATES’de çalışan 600 küsur işçinin yarısında örgütlü olduklarını vurgulayan Sarı, sendikaya üye oldukları için işçilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, “İşverenin yıldırma politikasına rağmen işçi örgütlenmeye devam etti” dedi. İşverenin, İş-Kur’dan ve taşeron şirketlerden işçi çalıştırdığını dile getiren Sarı, “Kısa dönem, düşük maaşlı işçi çalıştırıyor. İşçiler fazla mesaiye zorlanıyor ve fazla mesai yapmazlarsa işleriyle tehdit ediliyorlar” şeklinde konuştu. İşverene çağrıda bulunan Sarı, “Artık yeter. İşçinin haklarına saygı göster ve toplu sözleşme masasına gel. Sorunlarımızı toplu sözleşme masasında çözelim” sözlerini kaydetti.

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100