Toshiba'da işçi kıyımı! 5 bin personel işten çıkacak Toshiba'da işçi kıyımı! 5 bin personel işten çıkacak

Elon Musk, 10 Mart'ta Twitter hesabından "Demokrat Parti'nin hedefi seçmen ithal etmek" ifadelerini kullanarak bir paylaşım yaptı. Musk'ın bu paylaşımı, ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri öncesi Demokrat Parti'ye yönelik bir eleştiri olarak yorumlandı.

Musk'ın paylaşımında "Dem Party" kısaltmasını kullanması, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) ile karıştırılmaya neden oldu. DEM Parti Kars Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Musk'ın paylaşımını kendi partisine yönelik bir eleştiri sandı.

DEM Parti'den Esprili Yanıt

Koçyiğit, Musk'ın paylaşımını alıntılayarak İngilizce bir yanıt verdi. Koçyiğit, "Hayır, amacımız AKP'nin önümüzdeki yerel seçimlerde kazanacağımız şehirlere 55.000 hayalet seçmeni hukuksuz bir şekilde nakletmesinin önüne geçmek" ifadelerini kullandı. Koçyiğit'in yanıtı, Musk'ın paylaşımının yanlış anlaşılmasına esprili bir bakış açısıyla dikkat çekti.

H5: Durum Netleşti

Daha sonra Elon Musk'ın "Dem Party" ile Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'ni (DEM) kastetmediği anlaşıldı. Musk'ın eleştirisi, ABD'deki Demokrat Parti'ye yönelikti.

Editör: Kazim Bozkurt