Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, üst düzey bir Hamas yetkilisinin İsrail'in Filistin yerleşim bölgesine yönelik acımasız saldırılarının sonuçlarını görmek için Gazze'yi gezme davetini reddetti. ABD'li milyarder geçtiğimiz günlerde İsrail'e yaptığı ziyarette ülkenin Hamas'ı yok etmekten başka seçeneği olmadığını kabul etti.

MfEztuT0Z0KMyBi5480oXQ

Berat Gecesi'nde hangi dualar okunur? Berat Gecesi'nde hangi dualar okunur?

Salı günü Hamas politbüro üyesi Osama Hamdan, Beyrut, Lübnan'da düzenlediği basın toplantısında, Filistin silahlı grubunun Musk'a "Gazze halkına karşı işlenen katliamların ve yıkımın boyutlarını, kurallara uygun olarak" göstermekten mutluluk duyacağını söyledi. objektiflik ve güvenilirlik standartlarıyla."

X'teki (eski adıyla Twitter) bir kullanıcı tarafından davet hakkında yorum yapılması istendiğinde Musk, "[Gazze] şu anda biraz tehlikeli görünüyor" şeklinde yanıt verdi. Ancak uzun vadeli müreffeh bir Gazze'nin tüm taraflar için iyi olacağına inanıyorum" diye ekledi.

ABD'li iş adamının sözleri, Musk'ın Pazartesi günü İsrail'e gitmesi, burada Başbakan Benjamin Netanyahu ve Başkan Isaac Herzog ile buluşması ve Hamas tarafından yıkılan bir kibutzda yürümesinin ardından geldi.

Musk'ın İsrail gezisi, milyarderin "Yahudi karşıtı" duygular beslediği yönündeki suçlamalar nedeniyle kendisini zor durumda bulması sonrasında gerçekleşti. Özellikle, Yahudi halkını "insanların kendilerine karşı kullanmayı bırakmalarını istediklerini iddia ettikleri türden diyalektik nefreti beyazlara karşı yaymakla" suçlayan bir gönderiye kesinlikle katıldı.

Kaynak: haber merkezi