Bella Ramsey tarafından canlandırılan Ellie Williams, Joel Miller (Pedro Pascal) ile birlikte HBO dizisi "The Last of Us"ın ana karakterlerinden biridir. Dizinin başında Ellie, Federal Afet Müdahale Ajansı veya FEDRA'nın zalim yönetimine karşı savaşan düzen karşıtı örgüt Ateşböceklerinin tutsağı gibi görünüyor. Ateşböcekleri bilim adamları, Ellie'nin oldukça özel olduğunu keşfeder ve onu nakletmeye karar verir. Ancak, üyelerinden birkaçı acımasız bir kavgada öldürüldükten sonra planları kısa sürede ters gider. Bu, kaçakçı Joel Miller'ın (Pedro Pascal) dahil olduğu zamandır. O ve ortağı, Ellie'yi nispeten daha güvenli bir yere götürmekle ve Ellie'nin dünyayı kasıp kavuran ölümcül enfeksiyona karşı bağışık olduğunu keşfetmekle görevlendirilir. İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey. OYUN VE TV Şovu İÇİN SPOİLER.

Ellie Neden Enfeksiyona Bağışık?

"The Last of Us" evreninde, mutasyona uğramış bir Cordyceps mantar türü, insanlık tarihinin en büyük felaketine neden oldu. İnsan nüfusunun yüzde altmışı ya öldürüldü ya da enfekte oldu. Mantarlar aynı zamanda uygarlığı da yok etti. Gösteride hikaye, salgının başlamasından yirmi yıl sonra, 2023'te yeniden başlıyor. Joel, Ellie ile tanıştıktan sonra onu korumak birincil hedefi haline gelir. Serinin dayandığı tahmin edilen 2013 oyunu Ellie'nin dokunulmazlığını detaylı bir şekilde incelemese de her zaman kesin spekülasyonlar yapabiliriz.

Ellie'nin annesinin ısırıldığında ona hamile olduğuna dair uzun süredir devam eden bir teori var . Oyunda yolculuk sırasında, Ellie bir dizi eser alır. Bunların arasında Ellie'nin annesinden bir mektup var. Bu mektubun içeriğine göre, Ellie yazıldığında bir günlüktü ve Ellie'nin annesi bu noktada ölüyordu. Enfeksiyonun bir kişiyi ele geçirmesinin iki gün sürdüğü göz önüne alındığında, bu potansiyel olarak abartılı kabul edilebilir olsa da, Ellie'nin annesinin doğum yaparken ısırılmış olması ve bu nedenle Ellie'nin ölümcül hastalığa karşı bağışık hale gelmesi olasıdır. mantar muayenesi Oyunlarda Ellie'yi canlandıran seslendirme sanatçısı Ashley Johnson, dizide Ellie'nin annesi Anna'yı oynayacak. Bu bağlantıyı göz önünde bulundurarak dizi, Ellie'nin dokunulmazlığının doğum koşullarıyla ilgili olduğunu resmen ilan edebilir.

Diğer bir olasılık da Ellie'nin de bir mutasyon geçirdiği için bu türe karşı direnç geliştirmesidir. Bağışıklıkla doğdu ama bunca yıl boyunca uykuda kaldı. Enfekte olanlardan biri tarafından ısırıldığında, aktive oldu. Bu teori bağlamında, annesi enfeksiyonla ilgili olmayan bir ölüm geçirmiştir. "Anna", Ateşböceklerinin bir üyesiydi ve bu insanların yaşadığı hayatlar neredeyse her zaman tehlikelerle doludur. Yani enfeksiyondan başka birçok şekilde ölebilirdi.

Hem dizide hem de oyunda Tess, Ellie'nin ısırıldığını keşfeder ve genç kadının üç hafta geçtiğini ancak hiçbir enfeksiyon belirtisi göstermediğini açıklamasına neden olur. Ellie'nin bağışıklığı, onu insanlığın yavaş yavaş ölmekte olduğu bir dünyada tek umut kaynağı yapıyor. Belki de Ellie'nin bağışıklığı bir şekilde salgının kaynağına bağlıdır. Oyunda salgın Güney Amerika'da başladı. Cordyceps mantarının mutasyona uğramış suşu, kolordu yoluyla insanlara aktarılır. Gösteride, enfeksiyonun sıfır noktasının Endonezya olduğu ima ediliyor. Cordyceps mantarlarının mutasyonunun nasıl gerçekleştiğini keşfederek, Ellie'nin buna nasıl bağışıklık kazandığını anlayabiliriz. Gösteri oyunla aynı yöne gidiyorsa, Ellie'nin nasıl bağışık hale geldiği önemli olmayacak. Joel, tüm insanlık üzerinde yankı uyandıracak bazı seçimler yapacak.