Diyette tatlı krizi nasıl bastırılır? Gece tatlı krizi nasıl önlenir? Diyette tatlı krizi nasıl bastırılır? Gece tatlı krizi nasıl önlenir?

Elazığ Hipodromu’nda sosyal sorumluk projesi çerçevesinde engelli bireylerin karşılaştığı zorlukları ve verdikleri mücadeleyi daha iyi anlamak ve anlatmak için hazırlanan empati parkuru törenle açıldı. Törene Elazığ Valisi Doç. Dr. Ömer Toraman, İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Evren, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Alkan, Elazığ Hipodromu Müdürü Muhammet Demirçelik, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Elazığ Valisi Toraman, bu projelerin yaygınlaştırılmasını temenni ederek, “Empati parkuruyla engelli vatandaşlarımızın, engelli bireylerimizin toplum içerisinde, sosyal hayatın içerisinde yaşarken neler hissettiklerini diğer vatandaşlarımızın, özellikle de gençlerimizin ve çocuklarımızın tecrübe etmesinin faydalı olduğunu düşünüyoruz. Bu bir sosyal sorumluluk projesi. Bu ve benzeri projelere desteklerinden dolayı Türkiye Jokey Kulübü'ne teşekkür ediyoruz. Bu projelerin benzerlerinin çoğalmasını ve yaygınlaştırılmasını temenni ediyoruz” dedi.

‘FARKINDALIK YARATMAYI AMAÇLADIK’

Törende konuşan Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Alkan, engellilerin yaşadıkları zorluklar konusunda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade ederek, “Açılışını gerçekleştireceğimiz empati parkurumuzda bedensel, işitsel ve görme engelli yurttaşlarımızın yaşadıkları zorluklar konusunda farkındalık yaratmayı amaçladık. Bizim için bu çok değerli. Bu projede aynı zamanda Elazığ İl Eğitim Müdürlüğü'yle de işbirliği içinde olduk. Kendilerine teşekkürlerimizi arz ederiz. Tüm hipodromlarımızın kıymetli vatandaşlarımızın faydalanabilecekleri birer sosyal yaşam alanı olduğunu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: DHA