CHP'de yaşanan değişim fırtınasına dair dört belediye başkanının değişimi dışında ilk somut tepki, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'dan geldi. İddiaların ortaya atılması üzerine Memleket Partisi'nden yapılan açıklama, siyasi arenada önemli bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Erkan Baş Adaylığını Açıkladı... CHP ve DEM Çekildi! Erkan Baş Adaylığını Açıkladı... CHP ve DEM Çekildi!

Memleket Partisi'nden yalanlama: İletişim kurulmadı

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Asuman Ali Güven, Ekrem Oran'ın adaylık noktasında partileriyle herhangi bir iletişimde bulunmadığını belirtti. Güven, iddiaları duyduklarını ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti. Oran'a yakın kaynaklar da henüz karar alınmadığını vurgulayarak sürecin değerlendirildiğini söyledi.

CHP Parti Meclisi'nden Çeşme adayı: Lal Denizli

Çeşme Belediye Başkanlığı için CHP Parti Meclisi'nden çıkan isim Lal Denizli olarak açıklanmıştı ancak bu kararın ardından Ekrem Oran'ın Memleket Partisi'ne geçeceği yönündeki iddialar, parti içinde dikkat çeken bir gelişme olarak öne çıktı.

Gazeteci Barış Yarkadaş'ın konuşması

Gazeteci Barış Yarkadaş, Ekrem Oran'la yaptığı konuşmayı paylaştı. Oran, partisinin belediye başkanı olduğunu ve henüz herhangi bir partiyle anlaşma yapmadığını belirtti. Oran, yarın Çeşme halkıyla bir araya gelerek durumu değerlendireceklerini ve ilçe örgütleriyle durumu masaya yatırarak karar vereceklerini ifade etti.

Ekrem Oran: Halkımızla durumu değerlendireceğiz

Yeni dönemde aday yapılmayan CHP'li Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, "Ben, partimin belediye başkanıyım. Herhangi bir parti ile anlaşmadım. Yarın Çeşme halkıyla büyük bir buluşma gerçekleştirecek ve durumu değerlendireceğiz. İlçe örgütümüzle de durumu masaya yatıracağız. Buna göre karar vereceğiz" dedi.

Oran, ayrıca yeni atanan adayın Urla için başvurduğunu ancak Çeşme'ye atanmasının tepki çektiğini ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ