PLASTPAK ve İZWOOD 2018 Fuarlarına rekor ziyaretçi

25 ülkeden 567’si yabancı toplamda 12,368 sektör profesyonelinin ziyaret ettiği fuarlar, katılımcılardan tam not aldı.

PLASTPAK ve İZWOOD 2018 Fuarlarına rekor ziyaretçi

Plastik-Ambalaj sektörleri ile Ağaç İşleme Teknolojisi-Mobilya Yan Sanayi sektörlerini bir araya getirmek için yola çıkan PLASTPAK ve İZWOOD 2018 Fuarları, 10-14 Nisan 2018 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirildi. 25 ülkeden 567’si yabancı toplamda 12,368 sektör profesyonelinin ziyaret ettiği fuarlar, katılımcılardan tam not aldı.
TÜYAP tarafından düzenlenen Plastik-Ambalaj Sektörleri ile Ağaç İşleme Teknolojisi-Mobilya Yan Sanayi sektörlerinin en büyük buluşması PLASTPAK ve İZWOOD 2018 Fuarları, 10-14 Nisan 2018 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirildi.

Geçen seneye göre yüzde 25 büyüme


Yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yoğun ziyaretçi ilgisiyle karşılaşan fuar, geçtiğimiz yıla göre yüzde 25 büyüyerek bir rekora imza attı. 25 ülkeden toplamda 206 firma ve firma temsilciliğini 17.000m2 kapalı alanda buluşturarak büyük bir başarı yakalayan fuarlar, 567’si yabancı toplamda 12,368 sektör profesyonelini bir araya getirerek sektörün gelişimi için önemli iş birliklerine zemin hazırladı. Türkiye’nin 54 farklı şehrinden gelen sektöre profesyonellerine de kapılarını açan fuarlar; Türkiye endüstrisinin büyümesi için çalışan tüm firmaların yeni pazarlara ulaşmasında önemli bir köprü oldu.

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği (EGEPLASDER) işbirliğiyle düzenlenen PLASTPAK; Plastik makineleri, kimyasal ve hammaddeler, kalıp, ısı ve kontrol cihazları, makine yan ve ara sanayi, hidrolik ve pnömatik sistemler, ambalaj makineleri, ambalaj ürünleri, ambalaj üretimine yönelik yardımcı cihaz, donanım ve sistemler, hammadde ve ara ürünler, hizmetler, geri dönüşüm ile ilgili ürünlere ev sahipliği yaptı. Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) iş birliğiyle düzenlenen İZWOOD 2018 ise; orman endüstrisi için makine, teknik donanım ve hizmetler, ağaç işleme makineleri, yüzey işlemleri makineleri, ağaç kesme makineleri, elektrikli ve mekanik el aletleri, mobilya üretim makineleri sektör profesyonellerine tanıttı. Aynı alanda eş zamanlı düzenlenen İzmir Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı kapsamındaysa ahşap orman ürünleri, mobilya aksesuarları, kimyasal malzemeler, boya, vernik, cila ve renklendiriciler, oturma grubu ve yatak üretim malzemeleri, üretim alet, ekipman ve yardımcı ürünler sergilendi.

Bu yıl 10-14 Nisan 2018 tarihlerinde Tüyap Fuar İzmir’de gerçekleşen PLASTPAK ve İZWOOD Fuarları, 2020 yılında kapılarını açmak için şimdiden hazırlıklarına başladı.
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER