banner112

Pamukkale için devam kararı

Karayolu ulaşımının önemli isimlerinden Pamukkale turizm için iflas kararı verilmişti. Dün gerçekleşen toplantının neticesinde %83 oranında alacaklıların şirketin faaliyetinin devamı yönünde oy kullanması ile marka yolculuğuna devam edecek.

Pamukkale için devam kararı

Karayolu ulaşımının önemli isimlerinden Pamukkale Turizm için iflas kararı verilmişti.  Dün gerçekleşen toplantının neticesinde %83 oranında alacaklıların şirketin faaliyetinin devamı yönünde oy kullanması ile marka yolculuğuna devam edecek.

Türkiye'nin en köklü ulaşım markalarından biri olan Pamukkale Turizm, yaşadığı nakit sıkıntısı nedeni ile 27 Ekim tarihinde konkordato talebinde bulunmuştu.

İflas kararı verilmişti

Olumlu komiser raporu ve olumlu alacaklı görüşlerine rağmen İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi ise, yaklaşık 3 bin 500 kişinin çalıştığı Pamukkale AŞ’nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasına karar vermişti. Kamuoyunda şok etkisi yaratan kararın ardından, yolcularından da büyük destek alan marka için tüm alacaklıların katıldığı “1. Alacaklılar Toplantısı” gerçekleşti.

Alacaklıların yüzde 83’ü ‘devam’ dedi

462 alacaklıdan 442'sinin “Pamukkale Turizm kapanmasın” dediği toplantıda; %83 devam, %12 çekimser oy kullanıldı. Finans kuruluşlarının da olumsuz görüş bildirmediği toplantı sırasında şirketin mali durumunu düzeltmek amacı ile hazırladığı konkordato projesi kapsamında,  son iki ay içerisinde şirketin 6 milyon TL kar ile süreci tamamlaması, mali sıkıntısını atlatabileceği yönünde önemli bir gösterge olarak kabul edildi.

Şirket seferlerine devam edecek

Seferlerine aynı şekilde devam eden şirket, daha önce İzmir 1. Asliye Ticaret mahkemesinin verdiği iflas kararının; İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmasını ve konkordato projesinin kabul edilmesini bekliyor. SÖZCÜ

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 15:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Feray öztürk
Feray öztürk - 2 yıl Önce

Allah yar yardımcıları oldu. Doğru herzaman doğrudur. Yolun açık olsun PAMUKKALE