En çevreci Alosbi

En çevreci Alosbi

Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi'nde ağaclandırılan alanın genişliği 3 milyon metrekareye ulaşacak

İzmir’in en hızlı gelişen organize sanayi bölgelerinden biri olan Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ), çevreci yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. Sahip olduğu yeşil alanlarıyla Türkiye’nin en iddialı organize sanayi bölgeleri arasında yer yer alan ALOSBİ, ekonomiye katkı sağlarken ekolojik dengeyi korumaya da büyük özen gösteriyor.

Hem lojistik avantajları hem de dünya çapında eksiksiz altyapı hizmetleriyle İzmir’e yatırım yapmak isteyen sanayicilerin öncelikli tercihi olan ALOSBİ, çevreci bakış açısıyla da fark yaratıyor. Bölgenin kurulu olduğu 10 milyon metrekarelik alanın 3 milyon metrekaresinin yeşil alan olarak ayrıldığı ALOSBİ’de, bu alanda gerçekleştirilecek ağaçlandırma çalışmaları da hızlandırıldı.

ONBİNLERCE FİDAN

Bölgede 600 bin metrekarelik bir alanda ağaç dikim çalışması yaptıklarını belirten ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, “Bölgemizde 200 bin metrekarelik alanda zeytin ağaçlarımız bulunuyor. Bu ağaçlarımızdan elde ettiğimiz zeytin ve zeytinyağını iç ve dış paydaşlarımızla paylaşıyoruz. Yıl sonuna kadar bölgemizdeki yeşil alanın 1 milyon metrekareye ulaşmasını hedefliyoruz. Bu konuda tüm yatırımlarımızı bitirdiğimizde 3 milyon metrekarelik yeşil alanla Türkiye’nin en yeşil OSB’lerinden biri olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER