EGİAD'a genç genel sekreter

Ege Genç İs İnsanları Derneği (EGİAD) uzun süredir boş olan genel sekreterlik koltuğuna aradığı ismi buldu.

EGİAD'a genç genel sekreter

HABER/ Sinan KESKİN

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), geçtiğimiz yıl yapılan İzmir Ticaret Odası (İZTO) seçimlerinin ardından İZTO'ya transfer olan Genel Sekreteri Prof.Dr. Mustafa Tanyeri'den boşalan göreve Prof. Dr.Ali Fatih Dalkılıç'ı getirdi. Geçtiğimiz Nisan ayından yapılan İZTO seçimlerinde Ekrem Demirtaş'ın 26 yıllık iktidarına son veren Mahmut Özgener'in göreve gelir gelmez yaptığı il icraatlardan biri genel sekreter değişimi olmuştu. Demirtaş döneminde İZTO Genel Sekreterliği görevini sürdüren Duygu Mutluel'in yerine EGİAD Genel Sekreteri Prof.Dr. Mustafa Tanyeri getirilmişti. Tanyeri'nin ayrılmasının ardından EGİAD'da uzun bir dönem boşta kalan genel sekreterlik görevini Genel Sekreter Yardımcısı Ezgi Kudar vekaleten yürütmüştü. Ocak ayından yapılan EGİAD seçimlerinde göreve gelen Mustafa Aslan'ın ilk icraatlarından biri Prof. Dr. Ali Fatih Dalkılıç'ı genel sekreter olarak göreve getirmek oldu. Dalkılıç'ta Tanyeri gibi Dokuz Eylül Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

EGİAD’a olan ilgisinin ve bağının öğrencilik yıllarına dayandığını söyleyen Dalkılıç, “Fakülteye kayıt yaptırdığımda öğrenci kulübü yeni gelen öğrencilere Beyond dergisini dağıtmıştı. Dergide Kurucu Dekanımız Prof.Dr. Ceyhan Aldemir’in üniversite-iş dünyası ilişkilerine vurgu yapan bir başyazısı vardı. Akademik olarak hep bu eksende olmaya özen gösterdim. Sonraki yıllarda Mustafa Hoca sayesinde fakültede EGİAD Başkanlarını, YK üyelerini ve çok değerli iş insanlarını ağırladık. Ege Toplantılarına misafir oldum. Bu faaliyetler hep ufkumu açmış ve EGİAD’a gönül bağımı pekiştirmiştir. 2012 yılında EGİAD Akademi’de ders verme şansım oldu. 2019 yılı ise benim için gerçekten hayatımın dönüm noktası oldu. EGİAD üyesi olarak bu değerli aileye katıldım ve devamında değerli Başkanım Mustafa Aslan ve Yönetim Kurulu’nun teveccühü ile genel sekreter olarak göreve başladım” dedi.

Ali Fatih Dalkılıç kimdir?

1980 yılında İstanbul'da doğdu. 2002 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde görev yapıyor. Akademik çalışma konuları arasında muhasebe, denetim, kurumsal yönetim, finansal raporlama standartları ve etkin yönetim kurulu oluşturmak yer alıyor. 2013-2015 yılları arasında 2 yıl süresince ABD’de University of Wisconsin’de MBA programında dersler verdi. Yarı zamanlı olarak Bahçeşehir Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi’nde dersler vermekte. Uluslararası sertifikasyon konusunda uzmanlaşmış olan Dalkılıç 2010 yılında CIA; 2012’de CRMA; 2013’te SMMM; 2015’'te CMA ruhsatı aldı. 2010-2018 yılları arasında İzmir Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev yaptı. İzmir’in en genç profesörleri arasında yer alan Dalkılıç bu ünvana 37 yaşında ulaştı.

YORUM EKLE