Albayrak: Cari açıkta sıfıra yaklaşıyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Cari açıkta sıfıra doğru yaklaştığımız bir sürece doğru ilerliyoruz" dedi.

Albayrak: Cari açıkta sıfıra yaklaşıyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Cari açıkta sıfıra doğru yaklaştığımız bir sürece doğru ilerliyoruz" dedi. Albayrak enflasyonda daha keskin düşüşler olacağını da kaydetti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat  Albayrak, "Cari açıkta sıfıra doğru yaklaştığımız bir sürece doğru ilerliyoruz. Türkiye ekonomisi emin adımlarla hedeflerine ilerliyor" diye konuştu.

Enflasyon rakamlarını da değerlendiren Albayrak, 'önümüzdeki dönemde enflasyonda daha keskin düşüşler yaşanacağını' da dile getirdi.

Mart ve nisan ayında istihdam artışının 520 bini geçtiğini belirten Bakan,"Ocak ve şubattaki dönemi geride bırakıp, istihdamın daha da artacağı döneme giriyoruz" dedi.

Albayrak, Doğu Akdeniz'de yaşanan sondaj gerilimini ise "Doğu Akdeniz Türkiye için çok önemli. Akdeniz kimsenin gölü değil. Enerji ve savunma planımıza kimse karşımaz. Türkiye 2020'li yıllarda doğalgaz ve petrolde çok güzel haberler duyacak" sözleriyle değerlendirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 13:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertürk Barlas
Ertürk Barlas - 3 ay Önce

Cari açıkta sıfıra yaklaşma ticaret hadlerinin lehe dönmesi ve ihracatın artması ile olsaydı alkışlardık. Ancak gerçek şu ki cari acık sadece üretimin ve tüketimin kısılmasının milli gelirin azalmasının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Albayrak şecaat arzederken kırdığı cevizleri anlatmış.

SIRADAKİ HABER