Emiralem Çilek Festival'inde ünlü akını yaşandı Emiralem Çilek Festival'inde ünlü akını yaşandı

Yaklaşık 20 gündür özel bir hastanede tedavi gören Cemil Çelik amansız hastalıktan kurtulamamıştı. Cemil Çelik’in cenaze namazı Balçova Uğur Camii’nde kılındı. 

Cemil Çelik’in eşi Nadire Çelik ve oğlu Ozan Çelik taziyeleri kabul ederken, cenaze törenine İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, İGC önceki dönem başkanları Erol Akıncılar ve Misket Dikmen, Ticaret Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Cemal Tükel, Gözlem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Çetin Gürel, ailesi, gazeteci dostları ve komşuları katıldı.

Cemil Çelik, Narlıdere Yukarı Mezarlık'ta toprağa verildi. Gazeteciliğe 1967 yılında Ticaret Gazetesi’nde gazete dağıtıcısı olarak başlayan Cemil Çelik, Ticaret Gazetesi’nin Kurucusu Süha Sukuti Tükel’in teşvikiyle muhabirliğe geçti. 1979-1988 yılları arasında Rapor Gazetesi ve Yeni Ekonomi gazetelerinde çalışan Cemil Çelik, sonra mesleğe başladığı yuvası olarak gördüğü Ticaret Gazetesi’ne döndü. Ticaret Gazetesi’nde borsa ve tarım muhabiri olarak uzun yıllar çalışan Cemil Çelik, 2008 yılında mesleği bıraktı. Nadire Çelik ile evli olan Cemil Çelik’in üç çocuğu, bir torunu vardı.