TED'den çocuklar için sanat bienali

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, “İzmir’in ilk ve tek Çocuk, Gençlik ve Sanat Bienalini yaparak farkımızı bir kez daha ortaya koyacağız” dedi.

TED'den çocuklar için sanat bienali

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, dernek olarak dünya ile rekabet edebilecek seviyede yabancı dil eğitimi verecek okullar açma, yoksul çocuklara burs imkanı sunarak sahip çıkma ve eğitime yön verme misyonuyla çalıştıklarını söyledi. Selçuk Pehlivanoğlu, İzmir basınıyla bir araya gelerek Türk Eğitim Derneği’nin misyonundan, burs sisteminden, Ege ve İzmir bölgesindeki hedeflerinden bahsetti.

“En büyük sivil toplum örgütüyüz”

Türkiye’nin en büyük ve en yetkin sivil toplum örgütü olduklarını dile getiren Pehlivanoğlu, “38 ilde 41 okulumuz ve 1 üniversitemiz var. Türk Eğitim Derneği olarak okul açtığımız illerde rekabet koşullarını değiştiriyor, çıtayı yükseltiyoruz. O bölgedeki yoksul ve başarılı çocuklara burs veriyoruz. Kendi sivil toplum yetkinliğimizi o ile yansıtıyoruz. Amacımız nitelikli yetkin eğitim vermek” dedi.

Karşıyaka'ya okul

İzmir ve Ege Bölgesi’nin Türk Eğitim Derneği’nin güvendiği ve yatırım yaptığı için mutlu olduğu bir bölge olduğunu söyleyen Pehlivanoğlu “Okul açtığımız her bölgenin en iyi okulu olmak için çok çalışıyoruz. İzmir’de TED İzmir Koleji ve TED Aliağa Koleji olmak üzere iki okulumuz ve bir temsilciliğimiz var. Buradaki okullarımızın akademik çıktılarından memnunuz. Karşıyaka’da da bir okul açma hedefimiz var” dedi.

Urla'da çocuklar için sanat bienali

TED İzmir Koleji ev sahipliğinde 7-17 Mayıs tarihleri arasında Urla’da, İzmir’in ilk ve tek Çocuk, Gençlik ve Sanat Bienali’ni düzenleyeceklerini belirten Pehlivanoğlu, “Öğrencilere sanat aracılığıyla estetik farkındalık kazandırmak ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunurken, kendilerini sanat yolu ile ifade edecekleri modern ortamları sunmak için böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdik. 38 ildeki TED Okulu’ndan gelen eserlerin sergileneceği Bienal İzmir’in ilk çocuk, gençlik ve sanat bienali olacak olması heyecan verici” dedi.

Selçuk Pehlivanoğlu Türk Eğitim Derneği tarafından hayata geçirilen “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasıyla Tam Eğitim Bursu verdiklerini hatırlatarak burs verilen öğrencilere sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, öğrencilerin üniversite sonuna kadar tüm eğitim masraflarını karşıladıklarını vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER